Ekl: a hosszabbításban gyűrte le az Olympiakosz a Fiorentinát és történelmet írt – videóval

Az Európa-konferencialiga döntőjét behúzva az Olympiakosz első görög klubként európai trófeát nyert, míg a Fiorentina második fináléját bukta el sorozatban…

(Photo by Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)

Az első komolyabb lehetőség a 4. percben alakult ki, Daniel Podence került lövőhelyzetbe és szépen is tekerte el a labdát a hosszúra, azonban Terracciano bravúrral kitolta a labdát. A 21. percben a Fiorentina is komolyabban veszélyeztetett, egy lepattanó labda Bonaventurához került, a rutinos játékos pedig okosan próbálta meg ellőni a védő lába között, de pont középre ment a labda, ezért Tzolakis hárítani tudott. Egy perccel később ismét Bonaventura előtt adódott lehetőség, de az olasz játékos ezúttal sem tudott túljárni Tzolakis eszén. A 25. percben egy szögletet követően a mezőny legalacsonyabb játékosa, Daniel Podence tudott csúsztatni, azonban Terracciano résen volt és nagyot védett. A szünetig pedig már nem volt komolyabb lehetőség csak pár kisebb Fiorentina próbálkozás, ennek következtében 0-0-val mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő első nagy helyzetére sokat kellett várni, a 69. percben egy felívelést követően Nzola harcolt meg egy labdáért, majd letette Dodónak, aki tovább pöccintette Kouaménak, az elefántcsontparti támadó pedig ígéretes helyzetben eltörte a labdát, így Tzolakis szögletre tudta tolni a labdát. A 80. percben volt az Olyampiakosz első kapura irányuló próbálkozása a második játékrészben, André Horta oldalról belőtt szabadrúgására Iborra érkezett remekül és fejelte meg a labdát, azonban pár centivel kaput tévesztett a rutinos spanyol játékos. A hosszabbítással együtt hátralévő 17 percben pedig már semmi komoly nem történt, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításban a 97. percben volt az első komoly gólszerzési lehetőség, Jovetic addig-addig tologatta a labdát, míg 16 méterről lőni tudott, és hiába találta el az alsó sarkot, Terracciano bravúrral szögletre tudta tolni a labdát. A 116. percben viszont jött a csattanó, a bal oldalról Hezze tekert a kapu elé egy labdát, El Kaabi pedig megelőzte Ranierit a röviden és a kapuba fejelt, 1-0! A hátralévő pár percet pedig kihúzták a görögök és megnyerték a mérkőzést.

Az Olympiakosz ezzel az első olyan görög klub lett, amely megnyeri valamelyik európai kupasorozatot. A Fiorentina pedig második Ekl-döntőjét bukta el, ráadásul egymást követő két évben…

Olympiakosz – Fiorentina 1-0 – hosszabbítás után (0-0, 0-0, 0-0)
Helyszín: OPAP Arena (Athén), Vezette: Soares Dias (portugál)
Gólszerző: El Kaabi (116.)
Sárga lap: Podence (28.), Jovetic (94.), Paschalakis (95. – pályán kíül), El Kaabi (117.) ill. Martínez Quarta (42.), Kouamé (79.), Biraghi (99.)
Kiállítás:ill.

Olympiakosz: Tzolakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega (Quini 91.) – Hezze, Iborra – Podence (Masouras 106.), Chiquinho (Horta 78.), Fortounis (Jovetic 73.) – El Kaabi (El Arabi 120+2.). Vezetőedző: José Luis Mendilibar

Fiorentina: Terracciano – Dodo, Milenkovic, Martínez Quarta, Biraghi (Ranieri 106.)- Arthur Melo (Duncan 74.), Mandragora – Nicolas González (Beltran 106.), Bonaventura (Barak 82.), Kouamé (Ikoné 82.)- Belotti (Nzola 59.). Vezetőedző: Vincenzo Italiano