Felkészülés: Pedri duplázott, könnyedén nyert Spanyolország

Rendkívül magabiztos győzelmet aratott az Európa-bajnokságra készülő Luis de la Fuente vezette Spanyolország az Észak-Írország elleni felkészülési találkozón…

(Photo by Rafa Babot/Getty Images)

A vezetést nagy meglepetésre Észak-Írország szerezte meg, ráadásul Ballard találatával már a 2. percben (0-1). Az egyenlítés viszonylag gyorsan jött Spanyolország részéről, a 12. percben Pedri távoli lövése kötött ki a kapu jobb oldalában (1-1). A 18. percben fordítottak a spanyolok, Jesús Navas beadását követően Álvaro Morata bólintott a hálóba (2-1). A 29. percben ismét Pedri volt eredményes, a középpályás ezúttal Nico Williams átadása után vette be az északír válogatott kapuját (3-1). A 35. percben Yamal ívelt Fabián Ruiz irányába, aki nem hibázta el az óriási lehetőséget (4-1). A fordulást követően még egy gólt szerzett Spanyolország, a 60. percben a csereként beállt Oyarzabal volt eredményes, az előkészítésben pedig Yamal jeleskedett (5-1). A spanyolok tehát a korai bekapott gól után gyorsan összekapták magukat és végül nagyon magabiztos győzelmet zártak Észak-Írországgal szemben.

Spanyolország – Észak-Írország 5-1 (4-1)
Estadi Mallorca Son Moix (Palma de Mallorca); Vezette: Bastien Dechepy (francia)
Gólszerzők: Pedri (12., 29.), Morata (18.), Ruiz (35.), Oyarzabal (60.) ill. Ballard (2.)