Euro 2024: fordított, de végül nem tudta megtartani előnyét Horvátország! – videóval

Fordulatokban gazdag találkozón játszott döntetlent a csoportmeccsek 2. fordulójának nyitómérkőzésén a Zlatko Dalic vezette Horvátország a Sylvinho által irányított Albánia ellen a németországi Európa-bajnokságon…

(Photo by Dan Mullan/Getty Images)

A vezetést a 11. percben Albánia szerezte meg, Asani beadására Laci érkezett a kapu előtt, aki fejjel vette be Livakovic hálóját (0-1). A 31. percben nagy lehetőség maradt ki az albánok részéről, Asllani kapott remek indítást, majd került óriási ziccerben, ám közeli lövését Livakovic hatalmas bravúrral védett. Az első játékrészben nem született több találat, így Albánia előnyből várhatta a folytatást.

A második félidőben jócskán feljavult Horvátország játéka, ez pedig gólokban is megmutatkozott. A 74. percben egyenlített Zlatko Dalic legénysége, Budimir átadását követően Kramaric lőtt a hálóba (1-1). A 76. percben fordítottak a horvátok, a csereként beállt Sucic lövése visszapattant Djimsitiről, majd róla a labda az éppen érkező Gjasuláról a saját hálójába pattant (2-1). A hosszabbításban végül egy pontot megtudott menteni Albánia, a 90+5 percben Mitaj passza Sutalóról Gjasula elé került, aki nem hibázott nagy ziccerben (2-2). Mindent egybe véve igazságos eredmény született.

Horvátország – Albánia 2-2 (0-1)
Helyszín: Volksparkstadion (Hamburg); Vezette: Francois Letexier (francia)
Gólszerzők: Kramaric (74.), Gjasula (76., öngól) ill. Laci (11.), Gjasula (90+5.)
Sárga lap: ill. Hysaj (76.), Daku (90+4.), Gjasula (90+7.)