MLS: a bajnoki címvédőt is legyőzte az Inter Miami – videóval

Az MLS szerdai játéknapján a keleti konferenciát vezető Inter Miami a tavalyi bajnok Columbus Crew-t fogadta…

(Photo by Rich Storry/Getty Images)

A hetek óta nagyszerű formában teljesítő Inter Miami nagy csatában 2-1-es győzelmet aratott a címvédő Columbus Crew ellen a Chase Stadiumben. A floridaiak aktívan kezdték mérkőzést és a tizedik percben Gressel szögletét a hosszú kihagyása után a közelmúltban visszatérő Ian Fray fejelte közelről a hálóba. Bár a Crew több veszélyes támadást vezetett, újabb tíz perc elteltével az Inter Miami szerzett újabb gólt, miután Leonardo Campana közvetlen közelről kotorta be a saját lövése utáni kipattanót. A játékrész második felében a kétgólos hátrányban játszó ohióiak bátran letámadták a hazaiakat és többször veszélyt tudtak teremteni, miközben a floridaiaik veszélyes ellentámadásokat vezettek. Az első félidő hajrájában egy kapu elé ívelt bejátszást Cucho Hernández továbbított a hálóba az ötösön belülről, ezzel egyetlen gólra felzárkóztatta a csapatát. Féltávnál 2-1 volt az eredmény. A második félidőben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. A Crew nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, azonban a hazaiak védelme és Callender kapus mindvégig hibátlanul állta a sarat. A vendégek fokozódó nyomása ellenére az Inter Miami a lefújásig megtartotta egygólos előnyét, ezzel továbbra is vezeti a konferenciát.

A liga újdonsült sztárcsapata az utolsó 14 bajnokijából csak egyet vesztett el, miközben a csapat legnagyobb csillagai közül Lionel Messi és Luis Suárez már a Copa Américán tartózkodik, így nem elérhetőek a klub számára.

Inter Miami – Columbus Crew 2-1 (2-1)
Gólszerzők: Fray (10.), Campana (21.), ill. Cucho Hernández (40.)