MLS: tíz nyeretlen meccs után kiütéssel győzött a Philadelphia Union – videóval

Az MLS szerdai játéknapján a Philadelphia Union együttese a New England Revolutiont fogadta a javítás reményében…

(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

A gyenge formában lévő Philadelphia Union 5-1-es győzelemmel vetett véget tízmeccses nyeretlen sorozatának a New England Revolution elleni kiütéses siker jóvoltából. A Philly mindent megtett a negatív sorozat megszakítása érdekében, és már az első percektől folyamatos támadásokat vezetett és gólhelyezeteket alakított ki. Az első gólra csaknem félórát kellett várni, amikor egy kapu elé ívelt szabadrúgás után Tai Baribo fejjel volt eredményes. Ezzel megtört a jég a Union számára, amely továbbra is lendületben maradt, és néhány perccel később Wagner szöglete után Jakob Glesnes csúsztatott a hálóba. Közvetlenül a szünet előtt Uhre jobb oldali elfutását követően Tai Baribo újból eredményes volt, 3-0-ra módosítva ezzel az eredményt. A fordulást követően az egyre inkább felbátorodó Revs erejéből összejött a szépítő gól Ian Harkes erős átlövése révén. Nem sokáig reménykedhetett azonban a vendég csapat a felzárkózásban, mert másfél perccel később Wagner újabb előkészítéséből Tai Baribo megszerezte önmaga harmadik, csapata negyedik gólját a mérkőzésen. 4-1 után gyakorlatilag minden eldőlt, a NE becsületből még támadgatott, de nem túl nagy meggyőződéssel tette a dolgát. A mérkőzés hajrájában a csereként beállt Quinn Sullivan látványos bombagóljával alakult ki az 5-1-es végeredmény.

A Philly magyar légiósa, Gazdag Dániel végig játszotta a mérkőzést, de csapata góljaiban ezúttal nem volt érintett. Győzelmével a Union elmozdult a keleti konferencia utolsó helyéről, ahová most a New Englandet taszította le.

Philadelphia Union – New England Revolution 5-1 (3-0)
Gólszerzők: Baribo (29., 44., 52.), Glesnes (39.), Sullivan (84.), ill. Harkes (50.)