Kl-selejtező: komoly pofonba szaladt bele a DAC, hétgólos meccsen nyert a Basaksehir! – eredmények

Nem alakult jól a DAC számára az első mérkőzés a Konferencia-liga-selejtezőjében, ugyanis a dunaszerdahelyi alakulat komoly pofonba szaladt bele a Zira FK otthonában a 2. körben. A Basaksehir könnyedén győzte le San Marino-i ellenfelét, de a Legia Warszawa számára sem okozott különösebb gondot a walesi Caernarfon Town.

(Photo by Muhammed Enes Yildirim/Anadolu via Getty Images)

Konferencialiga-selejtező, 2. kör, első mérkőzések:

Az FC Köbenhavn az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést a gibraltári Magpies otthonában, majd a második félidőben további két gólt szerzett a dán együttes. A DAC számára nem igazán alakult jól az azeri kirándulás, a dunaszerdahelyi csapat egy laza négyest kapott a Zira FK vendégeként. A CFR Cluj nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyeit, a román gárda gól nélküli döntetlent játszott a fehérorosz Neman Grodno ellen. A Basaksehir hatot gurított a San Marino-i La Fioritának, a vendégek azonban megszerezték azt az egy bizonyos becsületbeli gólt. A Legia Warszawa szintén elképesztően simán dialmaskadott odahaza a Caernarfon Townnal szemben, a lengyel klub a második félidőben nagyon kitömte ellenfelét. A Hajduk Split hozta a kötelezőt hazai pályán a feörei Torshavn ellen, a horvát gárda már az első játékrészben beállította a végeredményt.

Magpies (gibraltári) – FC Köbenhavn (dán) 0-3 (0-1)
ill. Elyounoussi (30.), Claesson (62.), Froholdt (65.)

Zira FK – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 4-0 (2-0)
Raphael Utzig (29.), Martins Junior (31.), Volkovi (51., 53.) ill.

CFR Cluj (román) – FC Neman Grodno (fehérorosz) 0-0
ill.

Basaksehir (török) – La Fiorita (San Marino-i) 6-1 (4-0)
Öczan (5.), Davidson (13.), Figueierdo (29., 49.), Kemen (43.), Piatek (71.) ill. Greco (58.)

Legia Warszawa (lengyel) – Caernarfon Town (walesi) 6-0 (2-0)
Gólszerzők: Gual (22., 48., 53.), Morishita (44.), Kramer (71.), Goncalves (90+3.) ill.

Hajduk Split (horvát) – HB Torshavn (feröeri) 2-0 (2-0)
Uremovic (19.), Livaja (30., büntető) ill.