U19-es Eb: a spanyolok és a franciák jutottak a döntőbe – videóval

A csütörtöki napon játszották le az elődöntőket az Észak-Írországban zajló U19-es Európa-bajnokságon…

(Photo by Seb Daly – Sportsfile/UEFA via Getty Images)

A délutáni első elődöntőben Spanyolország U19 csapata hosszabbításban aratott 1-0-s győzelmet Olaszország U19 felett. A két csapat a mérkőzés nagy részében kiegyenlített küzdelmet vívott egymással, azonban a kapuk mindvégig keveset forogtak veszélyben. A rendes játékidő második félidejében a taljánok próbáltak többet támadni, azonban a kísérleteik nem vezettek eredményre. A hosszabbítás első félidejében a Real Madrid akadémiáján pallérozódó Pol Fortuny volt eredményes csereként pályára lépve. Ez az egy gól pedig elég volt a hispánok diadalához, akik így a címvédő kiejtésével bejutottak a fináléba.

Olaszország U19 – Spanyolország U19 0-1 (0-0, 0-0, 0-1, 0-1)
Gólszerző:ill. Fortuny (100.)

Az esti elődöntőben Franciaország U19 válogatottja egy második félidei találattal ugyancsak 1-0 arányban diadalmaskodott Ukrajna U19 ellen, így másodikként a gallok jutottak be a fináléba. Az első félidőben szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, a második játékrészben már mindkét csapat aktivizálta magát. Negyedóra elteltével a franciák vezetést is szereztek a Reims tehetsége, Valentin Atangana Edoa góljának köszönhetően. A hátrányba kerülést követően az ukránoknak lett sürgősebb, azonban hiába igyekeztek, a franciák mindvégig magabiztosan védekeztek, és megtartották minimális előnyüket a lefújásig.

Franciaország U19 – Ukrajna U19 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Atangana Edoa (61.), ill.

Az U19-es Európa-bajnokság döntőjét vasárnap este 20 órától rendezik Spanyolország és Franciaország között.