BL- és Kl-selejtezők: a Midtylland lesz a Ferencváros ellenfele a harmadik körben!

Szerdán tovább folytatódott a Bajnokok Ligája, valamint a Konferencialiga selejtezőinek második köre. Előbbiben számunkra a legfontosabb kérdésre választ kaptunk, hiszen hivatalossá vált, hogy a dán Midtylland lesz a Ferencváros ellenfele; míg utóbbiban örömteli, hogy a Fehérvár FC megőrizte idegenbeli előnyét, és továbbjutott azeri ellenfelével szemben – Vastaggal jelöltük a továbbjutó csapatokat mindkét sorozatban!

(Photo by Martin Silva Cosentino/NurPhoto via Getty Images)

Bajnokok Ligája:

A magyar bajnokhoz hasonlóan a dán is kettős győzelemmel abszolválta a második selejtezőkört, ráadásul a Fradihoz hasonlóan a Midtylland is minimális különbségű sikert aratott a második meccsen, és az eredménytől függetlenül nem kellett sokat aggódnia az andorrai UE Santa Coloma elleni hazai találkozón, amely ráadásul a második félidő szinte egészében emberhátrányban is futballozott.

A dánokon kívül továbbjutott a norvég Bodo/Glimt; a Partizan Belgrádot 8:2-es összesítéssel búcsúztató (!) Dinamo Kijev; a kispesti Bozsik Arénában a hajrában döntő bukaresti FCSB; a lengyel Jagiellonia; a bolgár Ludogorec valamint a görög PAOK.

Midtylland (dán) – UE Santa Coloma (andorria) 1-0 (0-0) Összesítésben 4:0 a Midtylland javára
Gólszerző: Osorio (72.)
Kiállítva: Lluch (48. – Santa Coloma)

RFS (lett) – Bodo/Glimt (norvég) 1-3 (1-1) Összesítésben 7:1 a Bodo/Glimt javára
Gólszerzők: Ikaunieks (14.) illetve Hauge (40.), Saltens (82.), Hogh (88.)

Maccabi Tel Aviv (izraeli) – FCSB (román) 0-1 (0-0) Összesítésben 1:0 az FCSB javára
Gólszerzők: Baeten (90.)

Jagiellonia (lengyel) – FK Panevezys (litván) 3-1 (1-0) Összesítésben 7:1 a Jagielloni javára
Gólszerző: Pululu (12.és 69. – mindkettőt büntetőből), Baneta (84. -öngól) illetve Gussias (88.)

Partizan Belgrád (szerb) – Dinamo Kijev (ukrán) 0-3 (0-1) Összesítésben 9:2 a Dinamo javára
Gólszerzők: A. Yarmolenko (17.), Vanat (68. -büntetőből), Karavaev (90+3.)

Dinamo Minszk (fehérorosz) – Ludogorec (bolgár) 1-0 (1-0) Összesítésben 2:1 a Ludogorec javára
Gólszerző: Bakhar (37.)

Borac Banja Luka (bosnyák) – PAOK (görög) 0-1 (0-1)  – Összesítésben 3:2 a PAOK javára
Gólszerző: Murg (25.)

Konferencialiga:

Nagy meglepetés nem, fordulat viszont annál több is történt a szerdai visszavágókon, hiszen a lett Auda, a svéd Hacken valamint a Fehérvár tudta megőrizni az első mérkőzésen szerzett előnyét. A szlovák Trnava hazai pályán nyert magabiztosan; míg az osztrák Austria Wien illetve a montengrói Mornar egyaránt hosszabbításra, majd büntetőpárbajra kényszerült: előbbi a finn Ilves búcsúzott a sorozattól, míg utóbbi szerencsésebb volt a szerb Radnicki ellen.

Auda (lett) – Cliftonville (észak-ír) 2-0 (0-0) – Összesítésben 4:1 az Auda javára
Gólszerzők: Ogunniyi (51.), Taiwo (61.)

Fehérvár FC – Sumqayit (azeri) 0-0 – Összesítésben 2:1 a Fehérvár FC javára

Hacken (svéd) – Dudelange (luxemburgi) 6-1 (3-1) – Összesítésben: 12:3 a Hacken javára
Gólszerzők: Decker (16. -öngól), Agbonifo (27.), Hrsitic (45. és 48.), Nioule (53.), Hammar (57.) illetve Bojic (4.)
Kiállítva: Decker (39. – Cliftonville)

Trnava (szlovák) – Sarajevo (bosnyák) 3-0 (2-0) – Összesítésben 3:0 a Trnava javára
Gólszerzők: Duris (15. és 42.), Karhan (90+4.)

Austria Wien (osztrák) – Ilves (finn) 3-2 (2-1)Hosszabbítás után 4:3; büntetőkkel 5:4 a Ilves javára.
Gólszerzők: Malone (22.) Gurber (27.), Barry (68.), Prelec (97.) illetve Ala-Myllymaki (30.), Maenpaa (90.), Soderback (112.)

Mornar (montenegrói) – Radnicki 1923 (szerb) 2-1 (1-0) – Hosszabbítás után 2:1; büntetőkkel 4:3 a Mornar javára
Gólszerzők: Ondong-Mba (45. és 83.) illetve Aleksic (90+8.)
Kiállítva: Baosic (90+10. -pályán kívül)