Olimpia: francia-spanyol döntő lesz a férfi tornán

Hétfőn játszották le a párizsi olimpiai játékok férfi labdarúgó-tornájának elődöntőit…

(Photo by Fareed Kotb/Anadolu via Getty Images)

Elsőként Spanyolország jutott be az olimpiai torna döntőjébe, miután hátrányból fordítva múlta felül 2-1 arányban Marokkót az elődöntőben. Az első játékrész során mindkét csapat előtt kisebb gólszerzési lehetőségek adódtak, majd nem sokkal a szünet előtt a marokkóiak tizenegyeshez jutottak, melyet Soufiane Rahimi értékesített, előnyhöz juttatva ezzel a csapatát. A második félidőben a spanyolok egyre inkább kézbe vették az irányítást, de eleinte kevés valamire való lehetőséget tudtak kidolgozni. A 61. percben egy hármas cserével próbáltak frissíteni. Nem sokkal később Fermin López szerzett meg a tizenhatoson belül egy lecsorgó labdát és lőtt laposan a rövid sarokba. A hispánok egyre inkább felbátorodtak, több akciót vezettek, immár a győzelemért rohamozva. Marokkó sokáig jól állta a sarat, a mérkőzés hajrájában azonban F. López passzát követően a csereként beállt Juanlu Sánchez húzott befelé és a kapu közeléből védhetetlenül lőtte ki a hosszú sarkot, megszerezve ezzel a spanyolok döntőbe jutást érő gólját.

Marokkó – Spanyolország 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Rahimi (37. – büntetőből), ill. F. López (66.) J. Sánchez (85.)

A házigazda Franciaország óriási küzdelem árán, a hosszabbításban aratott 3-1-es győzelmével jutott be a döntőbe Egyiptom ellen. Az első játékrészben az egyiptomiak meg tudták lepni a hazai csapatot, ugyanis több lehetőséget dolgoztak ki, de találat egyik oldalon sem született. A folytatásban a franciák egyre inkább kézbe vették az irányítást, azonban a 62. percben mégis Egyiptom szerezte meg a vezetést, amikor Mahmoud Saber első lövését még blokkolták, de a kipattanót összeszedte és az ötös előteréből a hálóba lőtt. A rendező azonban nem adta fel és tovább rohamozott, húsz perccel később pedig a negyeddöntőben is eredményes Jean-Philippe Mateta egy kiugrás végén kiegyenlített. A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel zárult. A hosszabbítás elején a “fáraók” tíz emberre fogyatkoztak, miután Fayed megkapta a második sárga lapját. A gallok hamar kihasználták a létszámfölényt, a 99. percben ugyanis Jean-Philippe Mateta közelről befejelte csapata vezető gólját. A térfélcsere után a franciák bebiztosították sikerüket, miután Michael Olise egy rövid felszabadítást követően volt eredményes, így két góllal diadalmaskodott a házigazda.

Franciaország – Egyiptom 3-1 (0-0, 1-1, 2-1, 3-1) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Mateta (83., 99.), Olise (108.), ill. Saber (62.)
Kiállítva:ill. Fayed (92.)