NB I: nem bírt egymással a Kecskemét és a DVSC a bombagólok meccsén! – videóval

A labdarúgó NB I 3. fordulóját a Kecskeméti TE és a Debreceni VSC összecsapása nyitotta.

Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés, de a játék inkább a DVSC térfelén zajlott az első negyedórában. A 19. percben aztán Domingues egy bombagóllal megadta az alaphangot a találkozónak! A Loki támadója 21 méterről vette célba a kaput és védhetetlenül a jobb felsőbe bombázott, 0-1! A kapott gólt követően is a KTE próbálkozott a támadások építésével, a DVSC pedig egyértelműen a kontrákra rendezkedett be. A hazaiaktól viszont egészen a 36. percig kellett várni nagy helyzetre, ekkor Nikitscher 10 méterről leadott lövése Lagatort érintve a kapufáról pattant ki az alapvonalon túlra. A szünet előtti utolsó pillanatokban aztán megérkezett a válasz a debreceniek góljára! Szabó Alex gurította le a labdát Vágónak, aki 20 méterről nagy erővel zúdította a labdát a jobb felsőbe, 1-1!

A második játékrész jóval eseménydúsabban kezdődött. A 47. percben Nikitscher lövésébe ért bele középen Pálinkás, a labda pedig így a felsőlécet találta telibe. Pár perccel később egy szöglet után Ferenczi bevette a kecskeméti kaput, de a játékvezető végül egy szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot. A 62. percben aztán emberhátrányba is került a DVSC, miután Ferenczi megtaposta Májert, a játékvezető pedig hosszas videózás után a kiállítás mellett döntött. A 71. minutumban közel is járt a vezetés megszerzéséhez a KTE, de Pálinkás közeli fejese elkerülte a kaput. Hiába játszott azonban mezőnyfölényben az utolsó 30 percben a Kecskemét, ezt gólra nem tudták váltani, így mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott.

Kecskeméti TE – Debreceni VSC 1-1 (1-1)
Széktói Stadion Vezette: Csonka Bence
(Vágó 45+2.) ill. Domingues (19.)
Sárga lapok: Katona (30.), Szabó (44.), Vágó (50.) ill. Szuhodovszki (47.), Dzsudzsák (56.), Szűcs (90+4.)
Kiállítás:ill. Ferenczi (62.)

Kecskeméti TE: Kersák – Katona, Belényesi, Szabó – Zeke, Meskhi (Helmich 46.), Vágó, Májer (Zsótér 73.) – Kovács (Nagy 73.), Nikitscher (Lukács 90+5.) – Pálinkás Vezetőedző: Szabó István

Debreceni VSC: Megyeri – Stojkovic, Lagator, Pellumbi, Ferenczi – Dreskovic, Szuhodovszki (Szűcs 46.) – Vajda (Szécsi 46.), Dzsudzsák (Braga 63.), Domingues (Shaghoyan 90.) – Bárány (Silue 76.) Vezetőedző: Srdjan Blagojevic