Angol Szuperkupa: büntetőpárbaj után a Manchester City nyerte a trófeát! – videóval

Büntetőpárbajt követően a Pep Guardiola által irányított Manchester City nyerte az Angol Szuperkupát (Community Shield) az Erik ten Hag vezette Manchester Uniteddel szemben…

(Photo by David Rogers/Getty Images)

A vezetést a mérkőzés véghajrájában Manchester United szerezte meg a csereként beállt Garnacho találatával. A 82. percben az argentin tehetség Bruno Fernandes átadását követően vette be Ederson hálóját (0-1). Végül ez a gól nem hozta el Erik ten Hag együttese számára a trófea elnyerését, mivel a 89. percben egyenlített a Manchester City. Guardiola legénysége a szintén a kispadról beállt Bernardo Silva fejese után egalizált Bobb beadását követően (1-1). A trófea sorsa büntetőpárbajban dőlt el, Bernardo Silva kihagyta a City első tizenegyesét, míg a United zsinórban hármat is értékesített. Sancho kihagyta a negyediket, így újra izgalmas lett a párbaj. Evans a 8. körben hibázott, míg Akanji belőtte a büntetőt, ezzel tehát a Manchester City nyerte el a kupát.

Manchester City – Manchester United 1-1 (0-0) – büntetőpárbaj után: 7-6 a Manchester City javára
Wembley Stadion (London); Vezette: Jarred Gillett (ausztrál)
Gólszerzők: Bernardo Silva (89.) ill. Garnacho (82.)
Sárga lap: Nunes (68.), Bernardo Silva (85.) ill.