Olimpia: az USA nyerte a női tornát Brazília legyőzésével

A pénteki és a szombati napon rendezték meg a végső helyosztókat a párizsi olimpiai játékok női  labdarúgó-tornáján…

(Photo By Oscar J Barroso/Europa Press via Getty Images)

Az ötkarikás játékok női labdarúgó-tornájának döntőjében az Egyesült Államok 1-0-ra legyőzte Brazíliát, így hatodik alkalommal hódította el az olimpiai bajnoki címet. Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, de egyik sem tudott eredményes lenni. A szünet után alig több mint tíz perc telt el, és az amerikaiak vezetéshez jutottak, amikor Albert indításából Mallory Swanson vette be ziccerből Lorena kapuját. A hátrányba kerülést követően a brazilok rögtön hármat cseréltek, pályára lépett többek közt az utolsó válogatott-meccsét játszó Marta is. A brazilok azonban hiába igyekeztek, képtelenek voltak betalálni, Emma Hayes együttese a lefújásig megőrizte minimális előnyét és megkaparintotta az aranyérmet.

Brazília – Egyesült Államok 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. Swanson (57.)

A harmadik helyért zajló mérkőzésen kisebb meglepetésre Németország 1-0-ra diadalmaskodott a világbajnok Spanyolország ellen. A gól nélküli első játékrész során a németek bizonyultak aktívabbnak, de ők sem tudtak megszerezni a vezetést. A második etap derekánál viszont tizenegyeshez jutottak, melyet Giulia Gwinn váltott gólra. A hátrányba kerülő hispánok a folytatásban egyre aktívabban futballoztak, de kevés egyenlítési lehetőséget alakítottak ki. A ráadásban viszont óriási sansz adódott előttük az egyenlítésre, ám Putellas a 99. percben büntetőt hibázott, így a németek győztek 1-0 arányban.

Spanyolország – Németország 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. Gwinn (65. – büntetőből)