La Liga: az idény első mérkőzésén nem bírt egymással az Athletic Bilbao és a Getafe – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság 2024/25-ös idényének nyitómérkőzésén az Athletic Bilbao fogadta a Getafe csapatát…

(Photo by Ion Alcoba Beitia/Getty Images)

Az új szezon, a mérkőzés, azon belül is a Getafe első nagy gólszerzési esélye Carles Pérez előtt adódott, a 6. percben a 26 éves támadó ígéretes helyről, hacsak centikkel is, de elvétette a kaput. A 27. percben az Athletic Bilbao viszont megszerezte az új idény első gólját, Guruzeta tette le a labdát Oihan Sancetnek, akit nem támadtak meg a Getafe védő, így addig vezette a játékszert míg lövőhelyzetbe nem került, majd 19 méterről gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába, 1-0! Még a szünet előtt, a hosszabbítás 8. percében kettőre növelhette volna előnyét a hazai alakulat, de Inaki Williams tekerése centikkel elkerülte a jobb alsót.

A második játékrész egy Getafe lehetőséggel kezdődött, azonban a csereként beálló Peter Federico ígéretes helyzetből csak a kapufát találta el. Az 52. percben Carles Alena vette célba közelről a Bilbao kapuját, de Alex Padilla hárítani tudta nagy bravúrral a lövést. A 64. percben csak összejött az egyenlítő gól a madridiaknak, Luis Milla szögletére a nyáron igazolt 21 éves támadó, Chrisantus Uche mozdult rá a legjobban és bólintott remekül a jobb alsóba, 1-1! A 77. percben a csereként beálló friss Európa-bajnok Nico Williams villant egyet, viszont David Soria hárítani tudta a lövését. A hosszabbítás 2. percében ismét a Getafe kapusa védett nagy bravúrral Yuri Berchiche távoli lövése után, amit rossz helyre ütött, de a kipattanót Guruzeta 6 méterről mellé fejelte. A 2024/25-ös szezon első mérkőzése ennek következtében 1-1-es döntetlennel zárult.

Athletic Bilbao – Getafe 1-1 (1-0)
Helyszín: Estadio San Mamés (Bilbao), Vezette: A. Ruiz
Gólszerzők: O. Sancet (27.) ill. C. Uche (64.)
Sárga lap: Prados Díaz (55.), U. Gómez (71.), Gorosabel (73.), A. Herrera (86.) ill. C. Uche (45+8.)

Bilbao: Padilla – Gorosabel (Lekue 81.), Yeray, Paredes (Vivian 81.), Yuri – Prados Díaz (A. Herrera 57.), Vesga (U. Gómez 57.) – I. Williams, Sancet, Berenguer (N. Williams 72.) – Guruzeta. Vezetőedző: Ernesto Valverde

Getafe: Soria – Aberdin, Djene, Alderete – I. Sánchez, Milla, Arambarri (Alena 40.), Rico – C. Pérez (P. Federico 46.), Sola (Y. Santiago 86.) – Uche. Vezetőedző: José Bordalas