Niké Liga: javította első vereségét a DAC – videóval

A szlovák bajnokság (Niké Liga) 4. fordulójában az FC DAC 1904 a Nagymihály otthonába látogatott szombaton…

(Photo by Guenther Iby/SEPA.Media /Getty Images)

Egy héttel az első veresége után az FC DAC 1904 együttese magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a nyeretlen Nagymihály vendégeként. A szerdahelyi gárda aktívabban kezdte a mérkőzést, de nem tudott jelentősebb mezőnyfölényt kidolgozni. Az első félóra végeztével aztán a DAC tizenegyeshez jutott, a kezezés miatt megítélt büntetőt Milan Dimun értékesítette. Az első játékrész végeztével a vendégek egygólos előnyt birtokoltak. A fordulást követően ugyan a hazaiak is próbálkoztak, de nyolc perc elteltével a DAC megduplázta a vezetését, miután Yapi bal oldali beadásából Matej Trusa fejelt háttal a kapunak a hálóba. A második góllal minden kérdés eldőlt, a Nagymihály 0-2 után gyakorlatilag lemondott a szépítésről. Ezzel szemben a Dunaszerdahely tovább próbálkozott, és a 90 perc lejárta után pedig újabb gólt vitt be, Bősze átadásából a csereként beállt Redzic Damir találata alaktotta ki a 3-0-s végeredményt.

Győzelmével a DAC felkapaszkodott a bajnokság második helyére, közvetlenül a címvédő Slovan Bratislava mögé. A csallóközi gárda soraiból Vitális Milán végig játszotta a mérkőzést, míg a csereként beálló Bősze Levente gólpasszt adott Redzic góljánál, Tuboly Máté pedig szintén a kispadról jelentkezett játékra.

Nagymihály – FC DAC 1904 0-3 (0-1)
Gólszerzők:ill. Dimun (32. – büntetőből), Trusa (53.), Redzic (90+5.)