Serie A: döntetlennel kezdte az új szezont a címvédő Inter – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 1. fordulójának egyik nyitómérkőzésén az Inter a Genoa otthonába látogatott…

(Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

A mérkőzés első helyzete az Interé volt, a 8. percben Marcus Thuram veszélyeztetett, de Gollini hárítani tudott. A 20. percben első helyzetéből megszerezte a vezetést a Genoa, egy kapu elé ívelt szabadrúgást Bani fejelt kapura, ami lejött a felső lécről, de a kipattanóra Vogliacco reagált a leggyorsabban és a kapuba lőtt, 1-0! Az egyenlítő találatot viszont gyorsan megszerezte a vendég gárda, egy remekül felépített támadás végén Barella ívelte a kapu elé a labdát, amire nagyon jól mozgott rá Marcus Thuram és 7 méterről a kapuba bólintott, 1-1! Az első játékrészben még a “kék-feketéknek” voltak lehetőségei, azonban Gollini állta a sarat, így a szünetre 1-1-es döntetlennel mehettek a csapatok.

A második félidő első negyedórájában mindkét alakulatnak volt egy-egy ígéretesebb helyzete, viszont nem sikerült betalálni sem Badeljnek, sem Thuramnak. Sokáig nem történt semmi, majd az Inter megfordította a mérkőzés állását, a csereként beálló Frattesi remekül szolgálta ki Marcus Thuramot, aki nagyon higgadtan értékesítette a ziccerét, 1-2! Már úgy tűnt, hogy begyűjti mind a három pontot a címvédő milánói alakulat, azonban a hosszabbítás 5. percében büntetőhöz jutott a Genoa, a megítélt tizenegyeshez Junior Messias állt oda, amelyet Sommer ugyan védeni tudott, de a kipattanót már a kapuba lőtte a brazil játékos, 2-2! A találkozó így 2-2-es döntetlennel zárult, avagy a regnáló bajnok Inter pontokat hullajtott a nyitányon.

Genoa – Inter 2-2 (1-1)
Helyszín: Stadio Luigi Ferraris (Genova), Vezette: E. Feliciani
Gólszerzők: A. Vogliacco (20.), J. Messias (90+5.) ill. M. Thuram (30., 85.)
Sárga lap: A. Gilardino (62. – pályán kívül), P. Gollini (63.) ill. Mkhitaryan (16.), Asllani (90+9.)
Kiállítás:ill.

Genoa: Gollini – Vogliacco (J. Vásquez 60.), Bani, De Winter – Zanoli (Sabelli 71.), Frendrup, Badelj (Ekhator 86.), Malinovsky (Thorsby 71.), Martin – Vitinha, Messias. Vezetőedző: Alberto Gilardino

Inter: Sommer – Bisseck, Acerbi, Bastoni – Darmian (Dumfries 66.), Barella, Calhanoglu (Taremi 75.), Mkhitaryan (Frattesi 66.), Dimarco (Carlos Augusto 75.) – Lautaro Martínez (Asllani 85.), Thuram. Vezetőedző: Simone Inzaghi