NB I: a Puskás Akadémia nyerte a veretlenek csatáját! – videóval

A labdarúgó NB I 4. fordulóját a bajnokságot egyaránt hibátlanul kezdő Puskás Akadémia és az MTK összecsapása zárta.

Az első nagy lehetőség a hazai gárda előtt adódott a 8. percben, amikor Favorov próbálta meg 18-ról a jobb alsóba tekerni a labdát, de Demjén nagy bravúrral hárítani tudott. A folytatásban is inkább a Puskás játszott mezőnyfölényben, de az újabb említésre méltó lehetőségre a 29. percig kellett várni, amikor Levi az ötös sarkáról próbált meg gólt lőni, de Demjén jól mozdult ki a kapujából, és védeni tudott. A vendégek első komoly helyzete a 39. minutumban alakult ki, amikor Horváth beadása után Polievka perdítette kapura a labdát, de az a bal kapufa tövét találta telibe. Egy perccel később ismét az MTK támadója veszélyeztetett, aki ezúttal a jobb alsót vette célba, Markek azonban hárítani tudott.

A második játékrész elején nagyon gyorsan megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia! Az 51. percben Nagy Zsolt balról érkező beadásánál Levi tudta megelőzni a védőjét, és a léc alá bólintotta a labdát, 1-0! A gólt követően alaposan visszaesett a játék képe, rengeteg pontatlanság jellemezte a csapatok próbálkozásait. A következő helyzetre egészen a véghajrá kezdetéig kellett várni, amikor a 78. percben Horváth közeli lövését védte nagy bravúrral Markek, majd a kipattanót Stieber a léc fölé vágta. A ráadás utolsó pillanataiban majdnem megmentett egy pontot az MTK, de Beriashvili közeli lövését Favorov tudta blokkolni a gólvonal előtt, így végül a Puskás Akadémia őrizte meg veretlenségét, míg az MTK elszenvedte első vereségét a szezonban.

Puskás Akadémia – MTK Budapest 1-0 (0-0)
Pancho Aréna Vezette: Karakó Ferenc