La Liga: Rodrygo góljával vezetett, de végül csak döntetlennel kezdte a bajnokságot a Real Madrid! – videóval

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) 1. fordulójában a Carlo Ancelotti által irányított Real Madrid a Jagoba Arrasate vezette Mallorca otthonába látogatott…

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

A mérkőzés folyamán először a hazai csapat, azaz a Mallorca volt veszélyes, a 6. percben Samu Costa eresztett meg távolról egy lövést, a léc alá tartó labdát azonban Courtois bravúrral szögletre paskolta. A 13. percben viszont már a Real Madrid megtörte a gólcsendet, Vinicius Junior sarkalta a labdát Rodrygo elé a tizenhatoson belül, aki néhány igazítás után a hálóba tekert (0-1). A 19. percben ismét Rodrygo próbálkozott, de Greif ezúttal a léc fölé ütötte a labdát. A 24. percben Vinicius Junior átadását követően Mbappé került ziccerbe, a francia támadó végül nem talált célba. A 42. percben Courtois hibájából majdnem egyenlített a Mallorca, Asano nem túl erős élesebb szögből leadott lövését kiejtette a belga hálóőre, a kipattant labdára pedig érkezett Muriqi, akinek a közeli lövését viszont bravúrral hárította. A Real Madrid tehát egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A szünetet követően gyorsan egyenlíteni tudott a Mallorca, az 51. percben Rodriguez szöglete után Muriqi bólintott a hálóba (1-1). A bekapott gólt követően inkább Real helyzeteket láthattunk, a 62. percben Mbappé lövését védte Greif, majd néhány perccel később ismét a francia próbálkozott, a labda azonban ezúttal tovább csorgott a Mallorca kapusának védese után, a hosszú oldalon érkezett Rodrygo, Samu Costa az utolsó pillanatban hatalmas mentett. A Real Madridnak végül meg kellett elégednie az egy ponttal, a Mallorca méltó ellenfélnek bizonyult az 1. fordulóban, ráadásul a hosszabbításban kiállították Mendyt, aki Muriqi ellen követett el szabálytalanságot.

Mallorca – Real Madrid 1-1 (0-1)