Copa Sudamericana: a címvédő és a Boca Juniors is kiesett – KÖRKÉP

Az elmúlt két játékhéten bonyolították le a Copa Sudamericana nyolcaddöntős párharcainak meccseit…

(Photo by Pedro Vilela/Getty Images)

A Copa Sudamericana legjobb nyolc közé jutásáért rendezett összecsapásai között három párharc is tizenegyesekkel dőlt el, ugyanakkor tükörsima mérkőzéseket is láthattunk.

Két brazil csapat egymás elleni párharcában a Corinthians szétlövésekkel ejtette ki a Red Bull Bragantinót. Ugyancsak tizenegyesek döntöttek a Cruzeiro javára a Boca Juniors ellen, amely az első perctől tíz emberrel játszott a visszavágón. Továbbá a két paraguayi csapat párharcában ugyancsak tizenegyesrúgásokat rendeztek, a Libertad legyőzte a Sportivo Amelianót.

Kiesett a Copa Sudamericana előző kiírását megnyerő LDU Quito, miután az ecuadori együttes mindkét mérkőzésen alul maradt az argentin Lanússzal szemben. Folytatja viszont szereplését a tavalyi döntős Fortaleza, amely két góllal győzte le az argentin Rosário Centralt.

A legjobb nyolc közé az argentin Racing Club és a brazil Athletico Paranaense egyaránt kettős győzelemmel jutott, míg a kolumbiai Independiente Medellín szintén nem adott esélyt az ellenfelének a visszavágó 4-0-s besöprésével.

Copa Sudamericana, a nyolcaddöntők eredményei

Huachipato (chilei) – Racing Club (argentin) 0-2 és 1-6
Red Bull Bragantino (brazil) – Corinthians (brazil) 1-2 és 2-1 – tizenegyesekkel: 4-5
Rosário Central (argentin) – Fortaleza (brazil) 1-1 és 1-3
Palestino (chilei) – Independiente Medellín (kolumbiai) 2-2 és 0-4
LDU Quito (ecuadori) – Lanús (argentin) 1-2 és 1-3
Libertad (paraguayi) – Sportivo Ameliano (paraguayi) 1-1 és 0-0 – tizenegyesekkel: 4-3

Athletico Paranaense – Racing Club

A negyeddöntők első mérkőzéseit szeptember 17. és 19. között rendezik, a visszavágókra szeptember 24. és 26. között kerül sor.

A Copa Sudamericana idei döntőjét november 23-án Asunciónban tartják.

További dél-amerikai, főleg argentin labdarúgással kapcsolatos folyamatos, naprakész hírekért kövesd rendszeresen a Futballtangó oldalt!