La Liga: Yamal és Lewandowski góljaival a Barca legyőzte az Athletic Bilbaót – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójának rangadóját a Barcelona nyerte az Athletic Bilbao ellenében…

Az első komoly lehetőségre egészen a 24. percig kellett várni, ám akkor a katalánok megszerezték a vezetést, Lamine Yamal keresett magának lövőhelyzetet, majd el is vállalta 19 méterről, amibe beletette a fejét az egyik védő, így végül a kapuban kötött ki a labda, 1-0! A 37. percben Robert Lewandowski lőhette volna meg az újabb Barca gólt, azonban csak a kapufát találta el. A 42. percben pedig büntetőhöz jutott az Athletic Bilbao, amelyet Oihan Sancet tudott értékesíteni, 1-1! A szünetre így 1-1-es döntetlennel vonulhattak a csapatok.

Az 57. percben ismét peches volt Lewandowski, a lengyel gólgyáros ismét a kapufát találta el, ezúttal fejjel nem volt elég pontos. A 64. percben ismét a rutinos csatár lőhetett volna gólt, de most nem a kapufa, hanem a vendégek kapusa, Alex Padilla állta az útját. A 75. percben csak összejött a gól Lewandowskinak, a baloldalon Raphinha és Baldé keverték meg a védelmet, majd a brazil remekül vette észre az üresbe bemozgó Pedrit, aki középre tette a labdát, amibe Padilla kapus beleért, így pont a lengyel csatár elé csorgott a labda, majd kapásból a kapuba vágta a labdát, 2-1! A Barcelona ezzel kettőből kettőt nyert a 2024/25-ös idényben, míg a Bilbao eddig egyetlen pontot szerzett a két találkozón.

Barcelona – Athletic Bilbao 2-1 (1-1)
Helyszín: Estadio Olímpico (Barcelona), Vezette: J. Gil Manzano
Gólszerzők: Yamal (24.), Lewandowski (75.) ill. O. Sancet (42. – büntetőből)
Sárga lap: Cubarsí (41.), Bernal (49.), Lewandowski (85.), Fermin (90+7.) ill. Yeray (38.), Berenguer (56.), Lekue (87.), A. Herrera (90+6.), Jauregizar (90+7.)
Kiállítás:ill.

Barca: Ter Stegen – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Baldé (G. Martin 90+1.) – Bernal (E. García 83.), Pedri – Yamal (Pau Víctor 90+1.), Raphinha, Ferran (Fermin 63.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick

Bilbao: Padilla – Lekue, Vivian, Yeray, Berchiche – Prados Díaz (A. Herrera 78.), Vesga (Jauregizar 63.) – Berenguer (Ares 72.), Sancet (U. Gómez 62.), N. Williams – I. Williams (Guruzeta 78.). Vezetőedző: Ernesto Valverde