PL: Trossard és Partey góljával az Arsenal elhozta a három pontot a Villa Parkból! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 2. fordulójának szombati játéknapját az Aston Villa és az Arsenal rangadója zárta.

(Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

Volt miért visszavágnia az Arsenalnak az Aston Villával szemben, hiszen a birminghami gárda az előző szezonban mindkétszer legyőzte az “Ágyúsokat”, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Mikel Arteta csapata elbukta a bajnoki címért folytatott versenyfutást a Manchester Cityvel szemben. Az első komoly helyzetre a 15. percig kellett várni, amikor Saka próbálta meg a tizenhatoson belülről eltekerni a labdát a hosszú alsóba, Martinez azonban újheggyel ki tudta tolni a játékszert szögletre. Az Aston Villa első lehetősége a 25. minutumban alakult ki egy labdaszerzést követően, Rogers passzából Watkins lőhetett ziccerben, de a támadó nem találta el a kaput. A 32. percben Partey próbálkozott meg a gólszerzéssel egy távoli lövés formájában, de a próbálkozása a léc felett szállt el. A játékrész utolsó szakaszában a Villa tudott kidolgozni pár apróbb lehetőséget, de gólt nem láthatott a Villa Park közönsége az első 45 perc során.

A második játékrész elején aztán hatalmas lehetőség adódott az Aston Villa előtt. Az 53. percben Onana megpattanó lövése a felső lécről pattant vissza Watkins elé, aki pár méterről megpróbálta befejelni a játékszert, de az első lövésre elvetődő Raya villámgyorsan felkelt, és hárítani tudta a közeli próbálkozást, ezzel a szezon egyik legnagyobb védését bemutatva. A 61. percben ismét egy hazai lehetőséget lehetett feljegyezni, miután Rogers cipelte fel a labdát az ellenfél tizenhatosáig, majd az egyik védőn megpattanó lövése kevéssel elkerülte Raya kapuját. A 66. minutumban ismét a Villa veszélyeztetett, egy beívelés után Konsa tette be középre a labdát, de Duran lyukat fejelt , Konsa labdája pedig centikkel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 67. percben aztán megbosszulta magát a Villa több elpuskázott lehetősége! Saka tudott kiszabadulni a védője szorításából, majd az alapvonalról középre tette a labdát, ami a csereként beálló Trossard elé került, ő pedig higgadtan kilőtte a bal alsót, 0-1! A 77. minutumban aztán meg tudta duplázni az előnyét Mikel Arteta csapata, miután Saka legurította a labdát Parteynak, aki 18 méterről a bal alsóba tekert, Martinez csak beleérni tudott a lövésbe, 0-2! A 80. percben végleg lezárhatta volna a mérkőzést az Arsenal, de egy visszagurított labdát Ödegaard jócskán a kapu fölé lőtt ígéretes helyzetből. A 84. percben közelebb zárkózhatott volna a Villa Ramsey révén, akinek a lövését azonban bravúrral védeni tudta Raya. A Villa ezt követően is próbálkozott, de gólt nem tudtak szerezni, így az Arsenal legyőzte tavalyi mumusát.

Aston Villa – Arsenal 0-2 (0-0)
Villa Park Vezette: M. Oliver
Gólszerzők: -ill.