Bundesliga: fordulatos, ötgólos mérkőzésen verte meg a Wolfsburgot a Bayern München – videóval

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) rekordbajnoka, a Bayern München győzelemmel kezdte az új idényt…

(Photo by Swen Pförtner/picture alliance via Getty Images)

A Bayern München jól kezdte a mérkőzést és több lehetőséget is kidolgoztak. A 9. percben Gnabry került ziccerbe, azonban Grabarát nem tudta megverni egy az egyben, míg a 11. percben Harry Kane, a 13. minutumban pedig Kimmich sem tudott túljárni a lengyel hálóőr eszén. A 21. percben azonban már a hazaiak kapusa is tehetetlen volt, amikor a jobb oldalon Sacha Boey tört át a védelmen, majd észrevette a középen lendületből érkező Jamal Musialát, aki 3 méterről a kapuba pofozta a labdát, 0-1! Az első játékrészben pedig már csak apróbb bajor lehetőségek voltak, így gól nem született.

A második félidő viszont a Wolfsburg kezdte jobban, és a vezető találatban vastagon szerepet vállaló Sacha Boey összehozott egy büntetőt, amelyet Lovro Majer értékesíteni is tudott a 47. percben, 1-1! Az 50. percben Majer akár meg is fordíthatta volna a találkozó állását, azonban csak a kapufát találta el ígéretes helyzetből. Az 55. percben pedig már összejött a fordítás a hazaiaknak, Wimmer szerzett egy labdát Kim hibáját követően, majd ziccerben önzetlenül letette a labdát Majernek, aki a szinte üresen tátongó kapuba gurított, 2-1! A Bayern München viszont nem zuhant össze és viszonylag gyorsan, a 65. percben sikerült egyenlíteni egy öngóllal, egy szöglet utáni kavarodást követően Kaminskiről pattant saját kapujába a labda, 2-2! A bajoroknak pedig a hajrában sikerült ismét átvenni a vezetést, a 82. percben Thoams Müller tette le a labdát Harry Kanenek, aki lefordult védőjéről, majd Serge Gnabry elé tálalt, a szélső pedig éles szögből bevette Grabara kapuját, 2-3! A 85. percben Mattias Svanberg kiegyenlíthette volna a találkozó állását, de ígéretes helyről centikkel mellé lőtt. A Bayern München ennek következtében győzelemmel kezdte a 2024/25-ös Bundesliga idényt.

Wolfsburg – Bayern München 2-3 (0-1)
Helyszín: Volkswagen Arena (Wolfsburg), Vezette: D. Siebert
Gólszerzők: L. Majer (47. – büntetőből, 55.) ill. J. Musiala (20.), J. Kaminski (65. – öngól), S. Gnabry (82.)
Sárga lap: M. Svanberg (71.), C. Zesiger (82.) ill. H. Kane (31.), S. Boey (46.), Musiala (70.)
Kiállítás: ill.

Wolfsburg: Grabara – Fischer, Bornauw, Zesiger – Baku, Svanberg (Wind 86.), Arnold, Kaminski – Wimmer (Behrens 71.), Majer (Gerhardt 78.) – Tomas. Vezetőedző: Ralph Hasenhuttl

Bayern München: Neuer – Boey (Müller 65.), Kim (Dier 81.), Upamecano, Davies – Kimmich, Pavlovic – Gnabry, Musiala, Olise (Coman 75.) – Kane. Vezetőedző: Vincent Kompany