PL: Luis Díaz és Mohamed Salah találataival győzte le a Brentfordot a Liverpool – videóval

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának zárómérkőzésén a Liverpool látta vendégül a Brentfordot…

(Photo by Peter Byrne/PA Images via Getty Images)

A találkozó első kaput eltaláló lövéséből gól is született. A 13. percben egy Brentford szögletet követően sikerült felszabadítania a Liverpool védelmének, majd egy gyors kontratámadás végén Diogo Jota ugratta ki Luis Díazt, aki ziccerig mehetett a labdával, amit nem is hibázott el, a jobb felsőbe lőtte a labdát, 1-0! A 19. percben egy baloldalon gyorsan végigvezetett támadás végén Andrew Robertson vette célba Flekken kapuját, de a holland kapus résen volt és a rövidbe tartó lövést szögletre ütötte. Az első játékrészben még több távoli lövés volt mindkét csapat részéről, de komolyabb veszélyt egyik sem hordozott magában, így 1-0-val vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején Andrew Robertson veszélyeztetett fejjel, de Mark Flekken ezúttal is védeni tudta a próbálkozását. Az 56. percben Alissonnak is védenie kellett, Michael Collins fejesét kellett bravúrral hárítania. A 65. percben Luis Díaz duplázhatta volna meg saját maga és csapata góljainak is a számát, azonban Flekken bravúrral védeni tudta a lövését. A 70. percben meglőtte a második gólját is a Liverpool, Luis Díaz adott remek labdát Mohamed Salahnak, az egyiptomi támadó pedig nem hibázta el a ziccerét, higgadtan a kapu jobb alsó sarkába belsőzte a játékszert, 2-0! A 82. percben Cody Gakpo talált be kis híján, de a védők az utolsó pillanatban menteni tudtak. A Liverpool tehát az új szezon második mérkőzésén is begyűjtötte a három pontot egy könnyed győzelemmel.

Liverpool – Brentford 2-0 (1-0)
Helyszín: Anfield Road, Vezette: S. Attwell
Gólszerzők: L. Díaz (13.), M. Salah (70.) ill.
Sárga lap: Szoboszlai (30.), Gravenberch (38.) ill. Norgaard (40.), Jensen (45.), Mbeumo (90+5.)
Kiállítás:ill.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (Bradley 72.), Konaté, Van Dijk, Robertson – Gravenberch (Endo 90+1.), Mac Allister – Salah (Elliott 83.), Szoboszlai, Díaz (Gakpo 72.) – Diogo Jota (Nunez 72.). Vezetőedző: Arne Slot

Brentford: Flekken – Roerslev, Collins, Pinnock, Ajer – Norgaard, Janelt (Onyeka 73.), Jensen (Carvalho 66.) – Mbeumo, Lewis-Potter (Damsgaard 66.), Wissa (Schade 73.). Vezetőedző: Thomas Frank