Bundesliga: kétgólos hátrányból felállva nyert a Leverkusen otthonában az RB Leipzig! – videóval

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában a Marco Rose által irányított RB Leipzig a Xabi Alonso vezette Bayer Leverkusen otthonába látogatott…

(Photo by Oliver Kaelke/Oliver Kaelke/DeFodi Images/DeFodi/DeFodi via Getty Images)

A mérkőzés első nagy lehetősége a Leverkusen előtt adódott, a 10. percben García beadását követően Hincapié bólintott a felső lécre hatalmas ziccerben. A 15. percben Granit Xhaka eresztett meg távoli lövést, mely éppen csak elsuhant Gulácsi Péter kapuja mellett. A 32. percben feljegyezhettük az első Leipzig helyzetet, ekkor Openda beadása után Sesko fejelt nem sokkal a kapu mellé. A 39. percben megtört a gólcsend, egy hatalmas védelmi hibát követően a Leverkusen szerezte meg a vezetést. Tah ívelését Klostermann fejelte nagyon rossz helyre, Frimpong megiramodott a kapu felé, először egy higgadt csellel becsapta Bitshiabut, majd a hálóba gurított (1-0). A 45. percben egy gyönyörű játék után növelte előnyét Xabi Alonso legénysége, Wirtz passza után Grimaldo volt eredményes (2-0). A Leipzig még az első félidő hosszabbításában szépíteni tudott, a 45+7. percben Henrichs beadását követően Kampl csúsztatott a hálóba (2-1).

A szünet után a Leipzig kezdett jobban, az 51. percben Kampl eresztett meg távolról lövést, a kapuba tartó labdát bravúrral védte Kovar. Az 56. percben Wirtz próbálkozott szintén távolabbról a Leverkusen részéről, Gulácsi viszont résen volt és hárított. Az 57. percben egyenlített Marco Rose együttese, Sesko indítása után Openda hagyta ott nagyon csúnyán a Leverkusen védőit, majd lőtt a hálóba (2-2). A 60. percben hatalmas Gulácsi bravúrt láhattunk, García beívelése után Terrier csúsztatott kapura, a magyar hálóőr azonban ismét résen volt. A 80. percben fordított a Lipcse! Openda távoli lövése célba talált, Kovar teljesen tehetetlen volt (2-3). A Leverkusen próbált legalább egy pontot otthon tartani, ám a Leipzig végül megtartotta az eredményt, azaz Marco Rose tanítványai három ponttal távozhattak.

Bayer Leverkusen – RB Leipzig 2-3 (2-0)
BayAréna (Leverkusen); Vezette: Matthias Jöllenbeck
Gólszerzők: Frimpong (39.), Grimaldo (45.) ill. Kampl (45+7.), Openda (57., 80.)