La Liga: Raphinha triplázott, hazai pályán tartott gálaelőadást a Barcelona! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 4. fordulójának szombati játéknapján a Barcelona a Real Valladolidot látta vendégül.

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Az első percektől kezdve komoly fölényben futballozott a Barcelona gárdája, amely már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, ám Dani Olmo lövése a kapufán csattant. 15 perccel később viszont már a kapufa sem mentette meg a teljesen alárendelt szerepet játszó vendégeket. Ekkor Cubarsi adott kiváló labdát Raphinának, aki mellel maga elé tette a játékszert, majd higgadtan a jobb alsó passzolt, 1-0! Mindössze 4 perc telt el, és megduplázta előnyét a katalán csapat. Ezúttal Yamal ugratta ki 3 védő közül Lewandowskit, aki értékesítette a ziccerét, 2-0! A 42. percben Dani Olmo növelhette volna még tovább a különbséget, de a tizenhatoson kívülről eleresztett lövése ismét a kapufát találta el. A szünetre viszont háromgólos különbséggel vonulhattak a felek, miután egy szögletnél a védők nem tudtak felszabadítani, Koundé pedig a kapufa érintésével a bal felsőbe vágta a labdát, 3-0!

A második játékrészben sem változott a játék képe, a Barca komoly fölényben futballozott. Az 55. percben Raphinha szerezhette volna meg a második gólját, de a rövid sarokba tartó lövését bravúrral védte Hein. Az 57. percben aztán Lewandowski járt közel a gólszerzéshez, de az ő lövése is a kapufán csattant. A 64. percben aztán még tovább nőtt a differencia a csapatok között, egy támadás végén a tizenhatoson belül a labda Raphinha elé pattant, neki pedig 4 méterről az üresen maradt kapuba kellett passzolnia, 4-0! A 72. minutumban aztán már a harmadik gólját ünnepelhette Raphinha! Egy Valladolid szögletből indult meg a Barca ellentámadása, majd Yamal a visszafutó védők között tálalt kiválóan Raphinha elé, ő pedig a kapus lába között a hálóba lőtte a játékszert, 5-0! A 82. percben aztán Dani Olmo is eredményes tudott lenni, miután az első félidőben kétszer is eltalálta a kapufát. A tizenhatoson belül több védőt is kicselezett, majd higgadtan a hosszú alsóba passzolt, 6-0! De ezzel még nem volt vége, a 85. percben ugyanis Raphinha centerezése után Ferran Torres továbbította a labdát a hálóba, 7-0! Ezt követően már nem született újabb gól, így a Barcelona lehozta szezonbeli első mérkőzését kapott gól nélkül, 4 forduló után pedig már 13 találatnál tart a csapat!

Barcelona – Real Valladolid 7-0 (3-0)
Estadio Olímpico Vezette: I. Diaz de Mera
Raphinha (20., 64., 72.), Lewandowski (24.), Koundé (45+2.), Olmo (82.), Torres (85.) ill.-
Sárga lapok: -ill. J. Sánchez (45.), K. Perez (74.), Martin (84.)
Kiállítás:ill.-

Barcelona: ter Stegen – Baldé, Martinez, Cubarsi (Dominguez 61.), Koundé – Pedri (F. Lopez 61.), Casado (Garcia 61.), Olmo (Torre 83.) – Yamal, Lewandowski (Torres 73.), Raphinha Vezetőedző: Hansi Flick

Real Valladolid: Hein – L. Perez, Comert, J. Sánchez, Rosa – Juric – I. Sánchez (Martin 62.), K. Perez (Özkacar 88.), Amallah (Chuki 56.), Moro (Cavas 88.) – Marcos André (Latasa 56.) Vezetőedző: Paulo Pezzolano