NL: hátrányból fordítva nyertek az olaszok a franciák ellen Párizsban! – videóval

A Nemzetek Ligája A-ligájának 2. csoportjában a Didier Deschamps vezette Franciaország a Luciano Spalletti által irányított Olaszországot fogadta…

(Photo by Xavier Laine/Getty Images)

A franciák mindössze 13 másodperc után megszerezték a vezetést, Di Lorenzo volt rendkívül könnyelmű, ezt pedig Barcola kihasználta, a fiatal szélső először elcsente előle a labdát, majd az akciót is maga fejezte be (1-0). Deschamps legénysége az előny után is nagyon nyomott, de a 6. percben közel jártak az olaszok az egyenlítéshez, azonban Cambiaso átadása után Frattesi a felső lécre bólintott, a kipattanót követően Retegui meg a kapu föle fejelt. A 7. percben Mbappé eresztett meg lövést a tizenhatoson belül, Donnarumma résen volt és hárított. A 30. percben egalizált Olaszország, Tonali átadása után Dimarco szerzett elképesztően gyönyörű gólt (1-1). Az első félidőben már nem született több találat.

A szünet után gyorsan megfordította a mérkőzést Olaszország, az 51. percben Fofana adta el a középpályán a labdát, egy remek támadás végén pedig Retegui passzolt Frattesihez, aki nem hagyta ki a hatalmas ziccert (1-2). A 74. percben beállt a mérkőzés végeredménye, Udogie átadását követően Raspadori vette be Maignan hálóját (1-3). Bár jobban kezdtek a franciák, viszont idővel az olaszok átvették a találkozó irányítását, Spalletti tanítványai megérdemelten nyertek Párizsban.

Franciaország – Olaszország 1-3 (1-1)
Parc de Princes (Párizs); Vezette: Sandro Schärer (svájci)
Barcola (1.) ill. Dimarco (30.), Frattesi (51.), Raspadori (74.)