Marco Rossi: “A második félidőért mindannyian szégyelljük magunkat”

A magyar válogatott 5-0-s vereséget szenvedett Németország ellen a Nemzetek Ligája nyitányán…

(Photo by Geert van Erven/Soccrates/Getty Images)

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi szégyenteljesnek nevezte a nemzeti csapat második félidei teljesítményét:

“Az első félidőben még versenyben voltunk a németekkel, voltak ugyan hibáink, de nem teljesítettünk rosszul. Elmozdultunk a pressing irányába, de így a vonalak között maradtak helyek, ezt kihasználták a németek. A második félidőről felesleges bármit is mondani, mert ha valaki négy gólt kap egy félidő alatt mindenféle reakció nélkül, az önmagáért beszél. Az 5-0 szégyenteljes eredmény, a második félidőért mindannyian szégyelljük magunkat. A szünet után jóformán egyetlen párharcot sem nyertünk, számos ki nem kényszerített labdaeladásunk volt, gyakorlatilag eltűntünk a pályáról, ami elfogadhatatlan a magyar színeket viselve. Három nap múlva a Bosznia elleni mérkőzés következik, amelynek lesz egy pszichológiai aspektusa is, de ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, akkor nincs helyünk a színen.”

A magyar válogatott jövő kedden, 20:45-től lép pályára Bosznia-Hercegovina ellen a Puskás Arénában.