PL: hazai pályán szenvedett meglepő vereséget a Liverpool – videóval

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Liverpool a Nottingham Forest ellen egy nem várt vereségbe futott bele…

(Photo by Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images)

Az első játékrészben csak Liverpool helyzeteket lehetett feljegyezni, gól azonban nem született. A 17. percben Luis Díaz járt a legközelebb a vezetés megszerzéséhez, a kolumbiai támadó lövése azonban csak a súrolta a kapufát. A 25. percben Diogo Jota lőhetett ígéretes helyről, viszont Matz Sels résen volt és hárítani tudott. A 37. percben ismét a belga kapus óvta meg csapatát a bekapott góltól, ezúttal Alexis Mac Allister lövésének állta az útját. A szünetre ennek következtében 0-0-ás döntetlennel mehettek a csapatok.

A második játékrészben a 68. percig kellett várni az első lehetőségig, akkor Morgan Gibbs-White lőhetett ígéretes helyről, de centikkel eltévesztette a kaput. A 72. percben pedig jött a hidegzuhany a Liverpool számára, ugyanis Elanga keresztlabdáját követően Hudson-Odoi befelé cselezve lövőhelyzetig jutott, a befejezése pedig 17 méterről tökéletes lett, ugyanis a bal alsóban kötött ki a labda, 0-1! A 85. percben kis híján lezárta a mérkőzést a vendég együttes, azonban Elanga próbálkozását Alisson hárította. A 88. percben egy szögletet követően Virgil van Dohj fejelhetett kapura 11 méterről, viszont fejese fölé szállt.

Liverpool – Nottingham 0-1 (0-0)
Helyszín: Anfield (Liverpool), Vezette: M. Oliver
Gólszerző: Hudson-Odoi (72.)
Sárga lap: Robertson (62.), Gravenberch (83.), Szoboszlai (86.), Alexander-Arnold (90+4.) ill. Moreno (44.), Yates (45+1.), Sels (66.), Elanga (90+2.)
Kiállítás: ill.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté (C. Jones 75.), Van Dijk, Robertson (Tsimikas 75.) – Gravenberch, Mac Allister (Bradley 61.) – Salah, Szoboszlai, Díaz (Gakpo 61.)  – Diogo Jota (Nunez 61.). Vezetőedző: Arne Slot

Nottingham: Sels – Aina, Milenkovic, Murillo, Moreno (N. Williams 80.) – Domínguez (Hudson-Odoi 53.), Yates – Gibbs-White (Morato 81.), Ward-Prowse, Anderson (Elanga 61.) – Wood (Jota Silva 81.). Vezetőedző: Nuno Espírito Santo