La Liga: Yamal duplázott, a Barcelona simán nyert a Girona vendégeként! – videóval

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában a Hansi Flick vezette FC Barcelona a Míchel által irányított Girona otthonában lépett pályára…

(Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)

A mérkőzés első nagy lehetősége a Barcelona előtt adódott, a 6. percben Pedri tette maga elé a labdát, azonban a mellette érkező Lamine Yamal lőtte el végül a játékszert, a fiatal támadó éppen középre, Gazzaniga felé helyezett, így a Girona portása könnyedén hárított. A 16. percben Raphinha szögletét követően Lewandowski bólintott kapura, a hazai együttes kapusa ezúttal is magabiztosan védett. A 17. percben a Girona is életjeleket mutatott, Gutierrez eresztett meg egy lövést, Ter Stegen hárított. A 29. percben óriási helyzet maradt ki a Barca részéről, Baldé lövése centikkel került el Gazzaniga kapuját. A 30. percben megtört a gólcsend, Lamine Yamal varta fel a labdát védhetetlenül felsőbe, ezzel megszerezve a vezetést a Barcelona számára (0-1). A 37. percben Raphinha szabadrúgása után Lewandowskiról Yamal elé pattant a labda, aki a kapu jobb oldalába lőtt (0-2). A 44. percben Bryan Gil előtt adódott óriási lehetőség, a Girona szélsője azonban éppen középre rúgta a labdát, így Ter Stegen hárítani tudott. Az első félidő végéhez közeledve a játékvezető büntetőt ítélt a hazai gárda javára, miután Inigo Martinez kezére pattant a labda, az esetet közelebről is megnézte utólag a VAR segítségével, melyet követően megváltoztatta a döntését és végül nem ítélt tizenegyest a Girona számára.

A szünet után gyorsan háromgólosra növelte előnyét a Barca, a 47. percben Koundé ugratta ki remek ütemben Dani Olmót, aki éles szögből, nagy erővel Gazzaniga hálójába lőtt (0-3). Az 56. percben Raphinha átadását követően Lewandowski került óriási helyzetbe, a veterán lengyel támadó nem tudta gólra váltani a lehetőséget, mivel Gazzaniga védett. A 64. percben gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést Hansi Flick legénysége, Casado remek átadása után Pedri találta magát helyzetbe, a fiatal középpályás nagyon higgadtan lőtt a hálóba (0-4). A 80. percben szépített a Girona, Portu vitte el a kapujából kimozdult Ter Stegen mellett, majd Stuanihoz passzolt, aki az üres kapuba gurított (1-4). A 87. percben megfogyatkozott a Barca, a csereként beállt Ferrán Torres lépett rá nagyon csúnyán Asprilla lábfejére, Alejandro Ruiz pedig rögtön piros lappal “jutalmazta” az esetet. Hansi Flick legénysége teljesen megérdemelten húzta be a három pontot, a katalán alakulat így 5 forduló után továbbra is hibátlan.

Girona – FC Barcelona 1-4 (0-2)
Estadio Montilivi (Girona); Vezette: Alejandro Ruiz
Gólszerzők: Stuani (80.) ill. Yamal (30., 37.), Olmo (47.), Pedri (64.)