Serie A: ötgólos mérkőzésen nyert az Atalanta a Fiorentina ellen! – videóval

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Gian Piero Gasperini vezette Atalanta a Raffaele Palladino által irányított Fiorentinát fogadta…

(Photo by Francesco Scaccianoce/Getty Images)

A vezetést a 15. percben a Fiorentina szerezte meg. Biraghi adott középre szögletből, amelyet ugyan kifejeltek az Atalanta védői, ám a labda nem jutott túl messzire. Ezt követően Mandragora ívelte be újra a labdát a kapu elé, ami után Gosens bólintott kapura, Carnesecchi azonban védett, majd a kipattanót követően nagy kavarodás közepette Martinez Quarta a hálóba gurított (0-1). A 21. percben egyenlített az Atalanta, Lookman beadása után Retegui fejelt a kapuba (1-1). A 32. percben újra megszerezte a vezetést a Fiorentina, egy beívelést követően Gosens csúsztatott bele a labdába, melybe még éppen beletette a lábát Moise Kean, ezzel jutott újra előnybe Palladino legénysége (1-2). Az első félidő hátralevő részében fordított az Atalanta. A 45. percben Ederson adott középre szabadrúgásból, mely után De Ketelaere bólintott a hálóba (2-2). A ráadásában pedig Lookmant ünnepelhették a társak és a szurkolók, a nigérai támadó néhány cselet követően nagyon okosan nem a hosszúba rúgta a labdát, hanem vissza a rövidbe, De Gea tehetetlen volt (3-2).

A fordulás után leginkább az Atalanta előtt adódtak lehetőségek, ám ezeket Gian Piero Gasperini tanítványai nem tudták gólra váltani, így már az első játékrészben kialakult a mérkőzés végeredménye. A bergamói együttes tehát két vereség után újra győzni tudott a bajnokságban.

Atalanta – Fiorentina 3-2 (3-2)
Gewiss Stadion (Bergamo); Vezette: Juan Lucca Sacchi
Gólszerzők: Retegui (21.), De Ketelaere (45.), Lookman (45+1.) ill. Martinez Quarta (15.), Kean (32.)
Sárga lap: Hien (27.), Zappacosta (82.) ill. Bove (17.), Mandragora (44.), Richardson (68.)
Kiállítva: ill.

Atalanta: Carnesecchi – Djimsiti, Hien (Brescianini 46.), Kolasinac – Bellanova, Ederson, De Roon, Ruggeri (Zappacosta 70.) – De Ketelaere, Lookman – Retegui (Pasalic 70.). Vezetőedző: Gian Piero Gasperini

Fiorentina: De Gea – Martinez Quarta, Ranieri (Pongaric 81.), Biraghi – Dodo, Bove (Sottil 74.), Cataldi (Adli 74.), Mandragora (Richardson 62.), Gosens – Colpani (Ikoné 62.) – Kean. Vezetőedző: Raffaele Palladino