Bundesliga: hatgólos meccsen ütötte ki a VfB Stuttgart a Borussia Dortmundot! – videóval

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a Sebastian Hoeness vezette VfB Stuttgart a Nuri Sahin által irányított Borussia Dortmundot fogadta…

(Photo by Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images)

A vezetést gyakorlatilag első helyzetéből megszerezte a hazai környezetben játszó VfB Stuttgart. A 4. percben Deniz Undavról feledkeztek meg a Dortmund védői, s bár utolérték, de megállítani már nem tudták, a német csatár lövése után a labda a kapufa segítségével került a hálóba (1-0). A 21. percben növelni tudta előnyét Sebastian Hoeness legénysége, Mittelstadt beadását követően Demirovic bólintott a hálóba (2-0). A 23. percben közel állt ahhoz a hazai együttes, hogy már háromgólosra növelje a különbséget a Dortmunddal szemben, Kobel először Millot távoli lövését hárította, majd a kipattanó után Undav próbálkozott, de a svájci kapus másodszor is védett. A 30. percben kényszerű cserét kellett végrehajtani Nuri Sahinnak, Felix Nmecha sérült meg, a helyére Bynoe-Gittens szállt be. A 38. percig kellett várni az első Dortmund lehetőségre, Gross szabadrúgásból ívelt a kapu elé, melyet követően Niklas Süle bólintott, fejese viszont jócskán célt tévesztett. A 45+3. percben a csereként beállt Bynoe-Gittens próbálta bevenni Nübel kapuját, a hazaiak portása azonban résen volt és hárítani tudott. A folytatást tehát kétgólos előnyből várhatta a Stuttgart.

A második játékrészben sokat kellett várni az első nagy lehetőségre, melyből viszont gól is született. A 62. percben Mittelstadt ívelt a kapu elé, mely után Karazor fejelt tovább a labdát Millot irányába, aki közelről a hálóba lőtt (3-0). A 75. percben szépített a Borussia Dortmund, Bynoe-Gittens átadását követően Guirassy indult meg a Stuttgart kapuja felé, aki Zagadou nyomása ellenére is a kapuba gurított Nübel lábai között (3-1). A 80. percben ismét háromgólosra nőtt a stuttgartiak előnye, Millot csinált bohócot a Dortmund hátsó alakzatából, majd passzolt a csereként beállt El Bilal Touréhoz, akinek gyakorlatilag csak az üres kapuba kellett gurítani (4-1). A 90. percben aztán jött a kegyelemdöfés a “Svábok” részéről, egy remek indítás után Deniz Undav indult meg a kapu irányába, majd maga is fejezte be góllal az akciót (5-1). A Stuttgart teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Dortmund ellen.

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 5-1 (2-0)
Helyszín: MHPAréna (Stuttgart); Vezette: Florian Badstübner
Gólszerzők: Undav (4., 90.), Demirovic (21.), Millot (62.), Touré (80.) ill. Guirassy (75.)
Sárga lap: Leweling (17.) ill. Can (73.), Sabitzer (77.), Bensebiani (81.)
Kiállítva: – ill.

Stuttgart: Nübel – Vagnoman (Touré 79.), Rouault, Chabot (Zagadou 70.), Mittelstadt (Chase 70.) – Millot, Karazor, Stiller (Führich 85.), Leweling – Demirovic (Reider 70.), Undav. Vezetőedző: Sebastian Hoeness

Dortmund: Kobel – Ryerson (Couto 46.), Anton, Süle, Schlotterbeck – Nmecha (Bynoe-Gittens 30.), Gross (Malen 63.) – Sabitzer, Brandt (Can 72.), Adeyemi (Bensebaini 46.) – Guirassy. Vezetőedző: Nuri Sahin