Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában a Barcelona a Villarreal otthonába látogatott és nagyarányú győzelmet aratott, viszont elvesztette első számú kapusát, Marc-André ter Stegent. A csapat edzője, Hansi Flick is nyilatkozott a játékos állapotáról, de még nincs hivatalos diagnózis.
(Photo by Omar Arnau/Quality Sport Images/Getty Images)
A Barcelona edzője, Hansi Flick elmondta, hogy Marc-André ter Stegen „súlyos sérülést” szenvedett a Villarreal elleni vasárnapi 5-1-rer megnyert La Liga-mérkőzésen.
Nem sokkal a félidő előtt Ter Stegen felugrott, hogy megszerezzen egy szögletet, de rosszul érkezett a jobb lábára. A 32 éves játékos azonnal fájdalmat érzett, és a Barcelona orvosi stábja rögtön ellátta őt, mielőtt hordágyon levitték volna a pályáról.
„Mindannyian szomorúak vagyunk, mert ez egy súlyos sérülés, látszik a testtartásából, amikor a földön feküdt, és amikor elhagyta a pályát”
– mondta Flick a mérkőzés után a csapatkapitányról.
„Nagyon szomorú vagyok emiatt. Ebben a pillanatban egyáltalán nem jó az időzítés, de ez a futball, el kell fogadnunk. A félidőben azt mondtam a csapatnak: ‘Gyerünk, játsszunk Marcért, adjunk plusz 10 százalékot, ha lehet,’ és úgy gondolom, hogy nagyszerű második félidőt produkáltunk.”
A La Masián nevelkedett Inaki Pena váltotta Ter Stegent, ezzel megszerezve első perceit a Barcelonában azóta, hogy februárban a csapat 3-1-re nyert az Alaves ellen a La Ligában. A 25 éves Pena a múlt szezonban 17 alkalommal lépett pályára a Barcelonában, legtöbbször Ter Stegen két hónapos sérülése alatt az év elején.
Pena korábban a Barcelona B csapatának állandó tagja volt a spanyol másodosztályban, majd a 2021/22-es szezon második felére a török Galatasaray csapatához csatlakozott, ahol nyolc mérkőzésen lépett pályára. Azóta Ter Stegen első számú tartalékaként szerepel. Ander Astralaga, a 20 éves kapus, aki még nem mutatkozott be az első csapatban, idén a Barcelona harmadik számú kapusa.
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet
A West Ham United góljára nem tudtak válaszolni
“Számomra a nyár az érzelmekről is szól majd…”
Már a törökök ellen pályára léphet…
A Holstein Kiel egyre nehezebb helyzetbe kerül…
Az utolsó előtti helyen álló Venezia sem lehet elégedett a döntetlennel…
Megszegte az előzetes utasítást…
Döntetlen született az alsóházi rangadón…
Korosztályos szinten a németek erősítette…
Óriási jövőt jósolnak neki…
“Teljesen össze vannak zavarodva, de tiszta fejjel térnek vissza…”
Hiába lőtte be, edzője azonnal lecserélte…
Neves spanyol szakembert nevezhetnek ki…
Kubatov Gábor csak a szurkolókkal volt elégedett…
Már az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések!