La Liga: 85 percig simának tűnt, végül szűk, egygólos győzelmet aratott a Real Madrid! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 7. fordulójának keddi játéknapját a Real Madrid és az Alaves összecsapása zárta.

(Photo by Alvaro Medranda/Quality Sport Images/Getty Images)

Egy percet sem kellett várnia a Bernabéu közönségének, és máris megszerezte a vezetést a Real Madrid! Vinícius kapott egy jó keresztlabdát a bal oldalon, majd miután kicselezte az emberét a centerezése megtalálta Lucas Vázquezt, aki a jobb alsóba lőtt, 1-0! A vezetés megszerzését követően is uralta a játékot a Real, de ez a fölény nagy helyzetekkel nem párosult. A 22. percben Mbappé is a hálóba talált, de mint kiderült, ezt lesről tette, így érvénytelenítette a gólját a játékvezető. A 33. minutumban Rodrygo végzett el egy szabadrúgást a tizenhatos bal sarkánál, de a lövése célt tévesztett. A 40. percben aztán Mbappé már egy érvényes találatot szerzett, miután Bellinghammel játszott össze, majd a tizenhatoson belül egy gyors testcselt követően a védőjét kicselezve mattolta Siverát, 2-0!

Az első játékrészhez hasonlóan a  második félidőt is egy gyors góllal kezdte a madridi sztárcsapat, miután Rodrygo tört be a tizenhatosra, majd az ötös jobb sarkán kevéssel túlfutva a hosszú alsóba lőtt a kapus lába között átjuttatva a labdát, 3-0! A következő nagy lehetőség a 73. percben alakult ki, amikor a csereként beálló Endrick tört be a tizenhatoson belülre, majd a megpattanó lövése a kapufát találta el. A 77. minutumban majdnem összejött a szépítés az Alavesnek, Rebbach lövése azonban kifelé pattant a hosszú kapufáról. A 85. percben végül megszerezte a becsületgólt az Alaves! Egy labdaszerzést követően Protesoni elé került a labda, ő pedig 19 méterről a kapufa érintésével a jobb alsóba lőtt, 3-1! Sőt, 2 perccel később már egy gólra zárkóztak a vendégek! Protesoni ívelte be a védők mögé a labdát, majd Kike Garcia egy jó labdaátvételt követően a hosszú alsóba lőtt, 3-2! A ráadásban Modric ugratta ki Endricket, aki megpróbálta ellőni a hosszú alsóba a játékszert, Sivera azonban nagy bravúrt bemutatva hárítani tudott. A ráadásban is voltak kisebb lehetőségei az Alavesnek, de az egyenlítés már nem jött össze számukra. Összességében teljesen megérdemelt, de a játék képéhez képest végül jóval szűkebb győzelmet aratott a Real Madrid.

Real Madrid – Alaves 3-2 (2-0)
Estadio Santiago Bernabéu Vezette: A. Ruiz
Lucas (1.), Mbappé (40.), Rodrygo (48.) ill. Protesoni (85.), Kike Garcia (87.)
Sárga lapok: Valverde (4.), Vinícius (30.), Endrick (83.), Modric (90+6.) ill.-
Kiállítás:ill.-

Real Madrid: Courtois – Mendy, Rüdiger, Militao (Vallejo 80.), Lucas – Valverde (Modric 69.), Tchouameni, Bellingham – Vinícius (Fran García 90+1.), Mbappé (Güler 80.), Rodrygo (Endrick 69.) Vezetőedző: Carlo Ancelotti

Alaves: Sivera – Novoa, Mourino, Abqar (Guridi 46.), Diarra, Sánchez (Pica 71.) – Romero (Rebbach 60.), Protesoni, Blanco (Guevara 60.), Conechny – Villalibre (Garcia 71.) Vezetőedző: Luis Garcia Plaza