Angol Ligakupa: a Liverpool és az Arsenal is kiütéses győzelmet aratott – videóval

A héten folytatódott az angol Ligakupa, a csapatok a legjobb 16 közé jutásért játszottak. A szerdai játéknapon a Liverpool és az Arsenal is a következő körbe jutott.

(Photo by Dan Mullan/Getty Images)

A vezetést a West Ham szerezte meg a 21. percben, egy szögletet követően alakult ki kavarodás a hazai kapu előtt, és a menteni igyekező Endo pechesen Quansah lábára rúgta a labdát, akiről a saját kapujába vágódott a játékszer, így öngólt vétett, 0-1! Az egyenlítő találat azonban hamar megérkezett, a 25. percben egy remek támadás végén Chiesa lőtt kapásból kapura, ami elkerülte volna kaput valószínűleg, de Diogo Jota a kapuba fejelte a labdát, 1-1! A második félidő elején, a 49. percben megfordítja a találkozó állását a Liverpool, Curtis Jones adott ziccerlabdát Diogo Jotának, a portugál pedig higgadtan lőtt a kapuba, 2-1! A 74. percben a csereként beálló Mohamed Salah biztosította be a továbbjutást, az egyiptomi támadó egy lepattanót vágott erőből a léc alá, 3-1! A 76. percben ráadásul emberelőnybe is került a Liverpool, miután Edson Álvarez megkapta második sárgáját és a kiállítás sorsára jutott. A 90. és 90+3. percben Cody Gakpo tudott duplázni, így a holland támadó állította be a magabiztos, 5-1-gyes liverpooli győzelmet.

Liverpool – West Ham 5-1 (1-1)
Helyszín: Anfield Road (Liverpool), Vezette: A. Madley
Gólszerzők: D. Jota (25., 49.), Salah (74.), Gakpo (90., 90+3.) ill. J. Quansah (21. – öngól)
Sárga lap: Quansah (63.) ill. Lopetegui (70. – pályán kívül)
Kiállítás: ill. Álvarez (76.)

Liverpool: Kelleher – Bradley, Joe Gómez, Quansah, Tsimikas (Robertson 82.) – Endo (Morton 82.), C. Jones – Chiesa (Salah 59.), Jota (Mac Allister 59.), Gakpo – Nunez. Vezetőedző: Arne Slot

West Ham: Fabianski – Coufal, Todibo, Kilman, Cresswell – Álvarez, Soler (Irving 78.), Soucek (Paqueta 60.) – Bowen (Kudus 78.), Ings (Antonio 60.), Summerville. Vezetőedző: Julen Lopetegui

A mérkőzés videós összefoglalója:

A B-csapattal felálló Arsenal már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést, Declan Rice tologatta a labdát a 16-os vonalánál, majd a bal alsóba lőtt, 1-0! Még az első játékrészben megduplázta előnyét a hazai gárda, Rahem Sterling kapott egy remek kiugratást a védők között, majd az angol támadó középre tette, amire a 17 éves Ethan Nwaneri érkezett a legjobb ütemben és lőtt a kapuba, 2-0! A második játékrész elején, a 49. percben magasan letámadott az Arsenal, aminek meg is lett az eredménye, ugyanis Rice labdát szerzett, majd letette Nwanerinek, aki nem hibázta el ziccerét, a kapuba lőtt, 3-0! Az 53. percben szépíteni tudott a Bolton, McAtee ugratta ki Aaron Collinst, aki a saját térfeléről megindulva ziccerig mehetett, majd kicselezte a 16 éves Portert és a kapuba lőtt, 3-1! A 64. percben meglőtte újabb gólját is az Arsenal, Sterling szerezte meg első találatát új csapatában, 4-1! A 77. percben a csereként beálló Havertz is megrúgta a maga gólját, így már kiütéssé vált az “Ágyúsok” győzelme, 5-1! Az Arsenal ennek következtében simán lépett a következő körbe.

Arsenal – Bolton 5-1 (2-0)
Helyszín: Emirates Stadion (London), Vezette: J. Smith
Gólszerzők: Rice (16.), Nwaneri (37., 49.), Sterling (64.), Havertz (77.) ill. A. Collins (53.)
Sárga lap: Calafiori (34.) ill.
Kiállítás: ill.

Arsenal: Porter – Nichols, Kiwior, Calafiori (Kacurri 70.), Lewis-Skelly (Gabriel 62.) – Nwaneri, Jorginho, Rice (Havertz 62.) – Saka (Martinelli 71.), Gabriel Jesus, Sterling (Kabia 81.). Vezetőedző: Mikel Arteta

Bolton: Southwood – Forino-Joseph (Johnston 71.), Santos, Toal – Dacres-Cogley, Dempsey (Matete 69.), Sheehan, Arfield (Thomason 69.), R. Williams – McAtee (Adeboyejo 78.), Collins (Charles 78.). Vezetőedző: Ian Evatt