El: vereséget szenvedett az Anderlecht vendégeként a Ferencváros

Az Anderlecht vendégeként szenvedett vereséget a Pascal Jansen vezette Ferencváros az Európa-liga főtábláján, bár hajrát emberelőnyben játszotta a Fradi, de egyenlíteni nem tudott…

(Photo by Ryan Crockett/DeFodi Images via Getty Images)

A mérkőzés első lehetősége a Ferencváros előtt adódott, a 4. percben Botka Endre beadása után Traoré elé került a labda, aki először megcsinált egy cselt, majd ezt követően lőtt, azonban a közeli próbálkozását blokkolni tudta az Anderlecht egyik védője. A 6. percben Dolberg fordult le Cisséről, utána pedig 16 méterről megeresztett egy nem túl erős lövést, melyet Dibusz könnyedén védett. A 8. percben Edozie próbálkozott 14 méterről, a bal alsóba tartó löketét Dibusz nagy bravúrral hárította. A 18. percben Cissé megkapta a meccs első sárga lapját, miután lerántotta a róla leforduló Dolberget. A 20. percben Kady Borges vert át nagyon szépen két hazai védőt, az ezt követő nem túl erős lövését könnyedén blokkolták. A 23. percben Verschaeren ívelt a kapu elé szabadrúgásból, mely után Dolberg fejelt jócskán a léc fölé néhány méterről. A 25. percben Edozie próbálkozása után Dibusz Dénes védett, majd a kipattanó Sardella elé került, aki nem talált kaput. A 32. percben Zachariassen kapott sárga lapot Stroeykensszel szemben elkövetett szabálytalanság miatt. A 40. percben kényszerű csere történt az Anderlechtnél, Amuzu helyett Angulo szállt be. A 41. percben a hazaiak is megkapták az első sárgát, Dolberg volt szabálytalan Cissével szemben. A 43. percben Rommens eresztett meg lövést 14 méterről, Coosemans könnyedén védett. Az első félidő folyamán az Anderlecht picivel veszélyesebb volt, de a Ferencváros előtt is adódtak lehetőségek, gól azonban egyik fél részéről sem született.

A második játékrészben szintén a Fradi került először helyzetbe, az 56. percben Varga Barnabás tört kapura, nem túl erős lövését magabiztosan fogta Coosemans. A 60. percben megtört a gólcsend, az Anderlecht megszerezte a vezetést, Stroeykens passza után Verschaeren lőtt 17 méterről, mely után a labda a jobb alsóban kötött ki (1-0). A 65. percben közel állt az előny növeléséhez a hazai együttes, de Dibusz Dénes hárította Dolberg lövését. Picivel később Botka Endre buktatta a tizenhatoson belül Edozie-t, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Kasper Dolberg értékesítette nagyon magabiztosan, a dán csatár hosszú évek után talált be európai kupamérkőzésen (2-0). A 73. percben Botka Endre megkapta a megérdemelt sárga lapját sokadik szabálytalansága után. A 78. percben Angulo kapott sárgát a nemrég csereként beállt Gartenmann ellen elkövetett szabálytalansága miatt. A 81. percben emberhátrányba került az Anderlecht, Angulo kapta meg a második sárga lapját egy teljesen felesleges szabálytalanság végett rövid időn belül. A 86. percben szépített a Ferencváros, Adama Traoré 14 méterről megeresztett kapáslövése Simic testéről a hálóba pattant (2-1). A hosszabbításban húzta az időt az Anderlecht, a Fradi pedig több sárgát is begyűjtött, a belga együttes jobban kihasználta a lehetőségeit, mindent egybe véve megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Anderlecht – Ferencváros 2-1 (0-0)
Lotto Park (Brüsszel); Vezette: Julian Weinberger (osztrák)
Verschaeren (60.), Dolberg (66. – büntető) ill. Traoré (86.)