La Liga: hiába játszott jobban a Celta Vigo, az Atlético Madrid elhozta a három pontot a Balaídosból! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 7. fordulóját a Celta Vigo és az Atlético Madrid összecsapása zárta.

(Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Szinte teljesen eseménytelenül zajlott le az első félidő a Celta Vigo és az Atlético Madrid összecsapásán. A vendégek passzivitását jól mutatja, hogy az első játékrész során egyetlen alkalommal sem lőttek kapura, de a túloldalon is mindössze két helyzetet lehetett feljegyezni. Az első lehetőség a 9. minutumban alakult ki, amikor egy jobbról érkező beadást Swedberg lőhetett kapura 7-8 méterről, de nagyon rosszul találta el a játékszert, ami így elkerülte Oblak kapuját. A másik helyzet ennél már jóval ígéretesebb volt, a 42. percben Iglesias lekészítése után Iago Aspas vette célba a bal alsót 17 méterről, Oblak azonban hatalmas bravúrt bemutatva leért a lövésre, és hárítani tudott, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A második félidő első nagy lehetősége is a Celta Vigo előtt adódott az 57. percben, amikor egy balról érkező beadást Carreira tett középre, ahol Iglesias tudott közelről fejelni, Oblak azonban pont jó helyen állt, így hárítani tudott. A 64, minutumban ismét a hazaiak veszélyeztettek, miután Swedberg legurítását Aspas lőtte kapura, de a lövése kevéssel a léc felett szállt el. Az Atlético részéről nagy helyzetre egészen a 80. percig kellett várni, amikor Riquelme vette célba a rövid alsót, Guaita azonban nagy bravúrt bemutatva hárítani tudott. A 89. percben aztán nagy lehetőséget puskázott el a Celta, egy balról érkező beadás Rodríguez elé került, aki 7 méterről eltörte a labdát, és nem tudta bevenni a kaput. Egy perccel később aztán jött a hidegzuhany a Celta számára, megszerezte ugyanis a vezetést az Atlético! Griezmann tekerte be a labdát a kapu torkához, ahol Julian Álvarez két védő között talppal a hálóba tudta továbbítani a labdát, 0-1! A hosszabbításban a Celta már nem tudott reagálni a kapott gólra, így az Atlético Madrid két nagyobb helyzetéből az egyiket értékesítve elhozta a 3 pontot a Balaídosból.

Celta Vigo – Atlético Madrid 0-1 (0-0)
Estadio de Balaídos Vezette: V. Garcia