NB I: a DVTK hazai pályán múlta felül a Zalaegerszeget a fejesgólok meccsén! – videóval

A labdarúgó NB I 8. fordulójának szombati játéknapját a Diósgyőri VTK és a Zalaegerszeg összecsapása nyitotta.

Aktívabban kezdte a mérkőzést a hazai pályán játszó DVTK együttese, amely a 10. percben meg is tudta szerezni a vezetést. Sanicanin adta be balról középre a labdát, amire Rakonjac tökéletesen érkezett, és a jobb alsó sarokba fejelt, 1-0! A vendégek első ígéretes lehetősége a 15. percben alakult ki, amikor Ipalibo passzából Dénes tört be a tizenhatoson belülre, de a lövése kevéssel a jobb alsó mellett hagyta el a játékteret. A 26. percben ismét Dénes előtt adódott nagy lehetőség, ő viszont az ötös jobb sarkánál a kapusba lőtte a labdát, a kipattanóval pedig már nem tudtak mit kezdeni a zalaiak. A félidő hajrájának a kezdetén ismét a vendégek előtt adódott egy nagyobb helyzet, Szendrei jobbról érkező beadása jól is érkezett az üresen maradó Sajbán lábára, ő azonban ötről a léc fölé vágta a labdát. A 42. percben Dénes indult meg a labdával, majd a tizenhatoson kívülről a bal felső sarkot vette célba, de a lövése kevéssel a kapu mellett zúgott el. Egy perccel később Ipalibo is elvállalt egy távoli lövést, ami a jobb alsó felé tartott, de ez a próbálkozás sem találta el Sentic kapuját.

A második játékrész elején is támadó felfogásban kezdett a ZTE, amelynek gyorsan meg is lett az eredménye. Az 55. percben Dénes jobbról érkező beadására Mim érkezett a túloldalról, ő pedig 14 méterről nagy erővel a bal alsóba bólintott, 1-1! A kapott gól némileg felébresztette a DVTK játékosait, amely a félidő közepén ismét megszerezte a vezetést! Egy jobbról érkező szögletnél Szatmári tudott középen a bal alsóba bólintani, 2-1! A kapott gólt követően ismét igyekezett átvenni az irányítást a ZTE csapata, és voltak is lehetőségeik, de a DVTK védelme, valamint Sentic kapus is jól állt a lábán. A vendégek az utolsó pillanatig mentek előre az egyenlítés érdekében, de nem tudták feltörni a hazaiak védelmét, így a DVTK otthon tartotta a három pontot!

Diósgyőri VTK – Zalaegerszeg 2-1 (1-0)
Diósgyőri Stadion Vezette: Antal Péter
Rakonjac (10.), Szatmári (68.) ill. Mim (55.)