Serie A: Vlahovic duplázott, három meccs után nyert újra a Juventus! – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Thiago Motta vezette Juventus az Alberto Gilardino által irányított Genoa otthonában lépett pályára…

(Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

A mérkőzés első lehetősége a Juventus előtt adódott, a 17. percben Nicolas González passzolt Koopmeinershez, akinek a lövése után a labda elment keresztbe a kapu előtt. A 34. percben Dusan Vlahovic lőtt kapura szabadrúgásból, a szerb csatár jócskán célt tévesztett. Az első félidőben mindössze ez a két Juventus próbálkozást jegyezhettük fel, azaz gól nem született.

A szüntetet követően gyorsan megszerezte a vezetést a Juventus, a 47. percben De Winter ütött bele kézzel a labdába, melyet követően Colombo játékvezető természetesen büntetőt ítélt. A tizenegyest Dusan Vlahovic értékesítette nagyon magabiztosan (0-1). Az 55. percben növelte előnyét Thiago Motta legénysége, Koopmeiners ugratta ki remek ütemben Vlahovicsot, aki Bani szorítása ellenére is a hálóba lőtt (0-2). A 64. percben Conceicao passzolt a kapu elé, amely után Koopmeiners néhány méterről a felső lécet találta el. A 82. percben Savona beadását követően Vlahovic nagy helyzetben kapu mellé bólintott. A 88. percben közel állt a szépítéshez a Genoa, Matturro passza után Pinamonti lőtt egyből, a léc alá tartó labdát Perin nagy bravúrral szögletre paskolta. A 89. percben beállt a találkozó végeredménye, Thuram átadását követően Conceicao vette be Gollini hálóját (0-3). A Juventus három meccs után újra nyerni tudott a bajnokságban, emellett Thiago Motta tanítványai hat forduló után sem kaptak gólt.

Genoa – Juventus 0-3 (0-0)
Stadio Luigi Ferraris (Genova); Vezette: Andrea Colombo
Gólszerzők: ill. Vlahovic (48. – büntető, 55.), Conceicao (89.)
Sárga lap: Frendrup (27.), Vasquez (76.) ill. Fagioli (50.)
Kiállítva: ill.

Genoa: Gollini – De Winter, Bani, Vasquez – Zanoli (Sabelli 85.), Frendrup, Badelj (Bohinen 26.), Miretti (Kasa 69.), Ahanor (Matturro 69.) – Pinamonti, Vitinha (Ankeye 69.). Vezetőedző: Alberto Gilardino

Juventus: Perin – Danilo, Kalulu (Savona 74.), Bremer, Rouhi (Cambiaso 74.) – Fagioli, McKennie (Doulgas Luiz 62.) – González (Conceicao 62.), Koopmeiners, Yildiz (Thuram 74.) – Vlahovic. Vezetőedző: Thiago Motta