MLS: Messi gólja csak a pontszerzéshez volt elegendő a Charlotte ellen – videóval

Az MLS szombati játéknapján a keleti konferenciát vezető Inter Miami a rájátszásért küzdő Charlotte FC-t fogadta…

(Photo by Michael Pimentel/ISI Photos/Getty Images)

Az Inter Miami némi meglepetésre csak 1-1-es döntetlent ért el a Charlotte FC ellen a Chase Stadiumben. A floridai gárda jobban kezdte a mérkőzést, Messi azonban a nyolcadik percben elpuskázott egy ziccert. Ezt követően a vendégek fokozatosan átvették az irányítást és többször is veszélyeztettek, azonban Callender kapus remek védésekkel óvta meg kapuját a góltól. Az első játékrész második felében ismét a hazaiak bizonyultak aktívabbnak, Suárezék lehetőségei azonban rendre kimaradtak, így az első 45 perc gól nélküli döntetlennel ért véget. A térfélcsere után mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, végül bő tíz perc elteltével Bronico megpattanó lövése Karol Swiderski lábán irányt változtatta védhetetlenül kötött ki az Inter Miami kapujában. A hazaiak azonnal rákapcsoltak és a Charlotte mindössze tíz percig örülhetett az előnynek, a 67. minutumban ugyanis Lionel Messi egy tizenhatoson kívüli, bombaerős átlövéssel bevette Kahlina ketrecét és kiegyenlítette a mérkőzés állását. A hátralévő játékidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de egyik csapat sem tudta megnyerni a meccset: a hazaiaknál nem ítéltek meg egy tizenegyest, a vendégeknél pedig nem adtak meg egy lesgólt, így a találkozó 1-1-es döntetlennel zárult.

Az Inter Miami továbbra is vezeti a csoportot, a Charlotte pedig megerősítette playoff-helyét. A sérüléséből a közelmúltban visszatérő Messi 16 mérkőzés után 15-15 góllal és gólpasszal rendelkezik az MLS 2024-es alapszakaszában.

Inter Miami – Charlotte FC 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Messi (67.), ill. Swiderski (57.)