NB I: Golla fejesgóljával legyűrte a Debrecent a Puskás Akadémia! – videóval

A labdarúgó NB I 9. fordulóját a 2. helyen álló Puskás Akadémia és a 9. helyezett Debreceni VSC összecsapása nyitotta.

Tapogatózó játékkal vette kezdetét a mérkőzés, amelynek az első tíz perce nem is hozott igazán nagy lehetőséget. Az első helyzet a 13. percben alakult ki, amikor egy beívelt szabadrúgás után Dreskovic lőtt a tizenhatos vonaláról, de a próbálkozása kevéssel a bal alsó mellett az oldalhálóban kötött ki. A játékrész közepén már több helyzetet lehetett feljegyezni A 27. percben Nissilä járt közel ahhoz, hogy megszerezze a vezetést a Puskás számára, Dreskovic azonban visszaért, és a gólvonalról ki tudta vágni a labdát. Nem sokkal később Colley készítette le a labdát a tizenhatoson belül Soisalónak, akinek a kapu közepébe tartó közeli lövését Megyeri védte bravúrral. A 28. percben a DVSC is kialakított egy ígéretes helyzetet, Silue azonban nem tudott ziccerbe kerülni, mivel az utolsó pillanatban Pécsi le tudta lopni a lábáról a labdát, megakadályozva őt a gólszerzésben.

A második félidő első percében rögtön veszélyeztetni tudott a Puskás, Duarte 20 méterről leadott lövését azonban nagy bravúrral védte Megyeri, majd nem sokkal később Nissilä ugyan a hálóba talált, de a passzt adó Nagy Zsolt előtte lesen tartózkodott, így érvénytelenítették a hazaiak találatát. A 68. percben komoly lehetőség adódott a Debrecen előtt Golla hibáját követően, ami után Bárány mehetett ziccerben Pécsi kapuja felé, a támadó azonban jócskán a kapu fölé vágta a labdát. A véghajrában is a Puskás Akadémia volt fölényben, de csak apróbb lehetőségekig jutottak, míg a vendégek előtt egy nagy helyzet is adódott az utolsó percekben. Szécsi beadását követően ugyanis Bárány tudta kapura fejelni a labdát, de a felső léc megmentette a hazaiakat. Egy perccel később ismét a Puskással volt a kapufa, ám ezúttal a másik kapunál! Egy balról érkező Levi beadást ugyanis Golla csúsztatott kapu felé, a labda pedig a jobb kapufa érintésével végül Megyeri hálójában kötött ki, 1-0! Ezt követően már nem alakult ki újabb lehetőség, így a Puskás otthon tartotta a három pontot, míg a Debrecen zsinórban harmadik meccsét veszítette el.

Puskás Akadémia – Debreceni VSC 1-0 (0-0)
Pancho Aréna Vezette: Rúsz Márton