Serie A: Marcus Thuram mesterhármasig jutott, az Inter egy góllal jobbnak bizonyult a Torinonál! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 7. fordulójának szombati játéknapját az Inter és a Torino összecsapása zárta.

(Photo by Jonathan Moscrop/Getty Images)

Ahogyan az várható volt az Inter irányította a játékot, míg a Torino leginkább a védekezésre koncentrált. Ennek ellenére az első nagy lehetőség a vendégek előtt adódott, amikor Ricci vállalkozott egy távoli lövésre, életerős bombáját pedig Sommernek kellett nagy bravúrral védenie. A 20. percben aztán megfogyatkoztak a vendégek, miután Maripán nagyon csúnyán rátartott Thuram lábára, ezt pedig a VAR segítségével piros lappal „jutalmazta” a játékvezető. Nem is kellett sokat várni, hogy az Inter kihasználja az emberelőnyét, a 25. percben ugyanis meg is szerezték a vezetést a hazaiak. Ekkor Bastoni beadására Thuram emelkedett tökéletesen középen, a francia támadó pedig a bal kapufa segítségével a hálóba fejelte a labdát, 1-0! 10 perc elteltével szinte lemásolta az első gólját az Inter! Ezúttal Acerbi ívelte középre a labdát, amire megint Thuram reagált a legjobban, és 7 méterről a bal alsóba bólintott, 2-0! Egy perccel később viszont szépíteni tudott a Torino! Egy védelmi megingást kihasználva Gineitis indította Zapatát, aki két védő közül kibújva mattolni tudta Sommert, 2-1! A 41. percben visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget az Inter, Dimarco ziccerénél azonban nagy bravúrt mutatott be Milinkovic-Savic, így egygólos különbséggel mehettek a csapatok a félidei szünetre.

A második játékrész elején igyekezett gyorsan dűlőre vinni a mérkőzést az Inter. Az 55. percben Pavard beadása után Martinez fejelhetett kapura 11 méterről, de a próbálkozása nem találta el a kapu bal oldalát. Egy perccel később Calhanoglu vállalkozott egy távoli lövésre, ami nagyon kevéssel a felső léc felett hagyta el a játékteret. A 60. percben aztán célt ért az Inter! Egy balról érkező beadást kapura tudott fejelni Martinez, ami kijött Milinkovic-Savicról, a labda pedig így Thuram elé került, aki közelről meglőtte harmadik gólját, 3-1! A harmadik gólt követően már az Inter sem erőltette annyira a támadásvezetéseket, de a 80. percben így is volt egy lehetősége Tareminek, amit a Torino kapusa lábbal védeni tudott. A véghajrában aztán komoly veszteség érte a Torinót, a csapat gólvágója, Duván Zapata ugyanis súlyosnak tűnő sérülést szenvedett és hordágyon hagyta el a pályát. Az utolsó percek viszont ismét izgalmasra sikeredtek, miután közelebb zárkózott a Torino. Calhanoglu szabálytalankodott a tizenhatoson belül, ami után Vlasic végezhetett el büntetőt, ő pedig értékesíteni tudta ezt a nagy lehetőséget, 3-2! A 94. percben Zielinski távoli lövését védte Milinkovic-Savic, majd a kipattanónál Taremi közeli próbálkozását is szögletre tudta ütni a szerb kapus. Az Inter végül kihúzta az utolsó perceket, a nagyot küzdő Torinonak így a pontszerzés nem jött össze, csak a tisztes helytállás jutott a csapat számára.

Inter – Torino 3-2 (2-1)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: M. Marcenaro
Thuram (25., 35., 60.) ill. Zapata (36.), Vlasic (86. – büntető)
Sárga lapok: Bisseck (36.) ill. Linetty (58.), Walukiewicz (90+2.)
Kiállítás:ill. Maripán (20.)

Inter: Sommer – Bastoni (de Vrij 82.), Acerbi, Bisseck (Pavard 46.) – Dimarco, Mkhitaryan (Zielinski 77.), Calhanoglu, Frattesi, Darmian (Dumfries 69.) – Thuram (Taremi 68.), Martinez Vezetőedző: Simone Inzaghi

Torino: Milinkovic-Savic – Walukiewicz, Coco, Maripán – Lazaro (Vojvoda 62.), Gineitis (Ilic 62.), Ricci (Vlasic 84.), Linetty, Pedersen – Adams (Masina 33.), Zapata (Karamoh 84.) Vezetőedző: Paolo Vanoli