Serie A: Retegui triplázott, könnyedén nyert az Atalanta a Genoa ellen! – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Gian Piero Gasperini által irányított Atalanta az Alberto Gilardino vezette Genoát fogadta…

(Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

A vezetést a 24. percben szerezte meg az Atalanta, Lookman átadását követően Retegui vette be Gollini hálóját (1-0). A 31. percben az első gólt előkészítő Lookman előtt adódott lehetőség, de a nigériai támadó lövését védte a Genoa portása. Az első félidőben nem született több gól, Gasperini legénysége tehát egygólos előnyből várhatta a folytatást.

A fordulást követően gyorsan növelni tudta előnyét a bergamói együttes, az 50. percben Ederson távoli lövését még hárította Gollini, de a kipattanót Retegui már a hálóba gurította (2-0). A 60. percben Retegui tette a labdát Ederson elé, aki egy igazítás után védhetetlenül a felső léc alá bombázott (3-0). A 72. percben Vogliacco kezezése után büntetőt kapott az Atalanta, a megítélt tizenegyest Retegui váltotta gólra nagyon magabiztosan (4-0). A 80. percben Samardzic szögletét fejelte ki a tizenhatoson belülről az egyik vendég játékos, balszerencséjére éppen De Roon elé, aki kapásból hatalmas gólt akasztott Gollini kapujába (5-0). A 83. percben szépített a Genoa, a gólt két cserejátékos hozta össze, Melegoni átadása után Ekhator volt eredményes (5-1). Az Atalanta tehát rendkívül magabiztos győzelemmel tartotta otthon a három pontot, a mérkőzés embere kétségtelenül Mateo Retegui volt, aki a három gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott.

Atalanta – Genoa 5-1 (1-0)
Gewiss Stadion (Bergamo); Vezette: Daniele Chiffi
Gólszerzők: Retegui (24., 50., 74. – büntető), Ederson (60.), De Roon (80.) ill. Ekhator (83.)