NB I: a Paks otthonában lett oda a Ferencváros hibátlan mérlege! – videóval

A labdarúgó NB I 9. fordulóját a kupagyőztes Paks és a bajnoki címvédő Ferencváros rangadója zárta.

Nagyon jól kezdte a mérkőzést a Paks, amely már a 2. percben megszerezte a vezetést! Először Vécsei próbálta meg 20 méterről kapsából bevenni a kaput, ám Dibusz nagy bravúrral hárítani tudott, de a kipattanót Osváth tűzte kapura, ami Ramírez testén megpattanva a jobb alsóban kötött ki, 1-0! A 6. percben közel járt előnye megduplázásához a Paks, miután egy szögletnél Vécsei az ötös sarkáról a jobb alsóba próbálta ollózni a labdát, Gartenmann azonban a gólvonal előtt menteni tudott. A játékrész közepén Varga Barnabás egalizálhatott volna egy szép labdaátvételt követően két védő közül kibújva, de a kapujából jól kimozduló Kovácsik hárítani tudta a közeli próbálkozást. A félidő közepétől a Ferencváros egyre jobban igyekezett a kapja elé szegezni a Paksot, de a 35. percben mégis a hazaiak szereztek újabb gólt! Ekkor Osváth jobb oldali beadásánál Böde tudta kihasználni a vele szemben álló két védő bizonytalanságát, és kettejük között a földre lefejelt labdája a bal alsóban kötött ki, 2-0! A 38. percben Zachariassen lőhetett 6 méterről, Kovácsik azonban nagy bravúrt bemutatva hárítani tudta a közeli löketet.

A második játékrészre három változtatást is eszközölt csapatán Pascal Jansen, amely jóval aktívabbá is vált támadásban. Az 57. percben alakult ki a vendégek első komoly lehetősége, amikor Saldanha emelt Kehinde elé a tizenhatoson belül, a szélső pedig kapásból a rövid alsót vette célba, Kovácsik azonban bravúrral hárítani tudott. Az utolsó 30 percnek aztán úgy mehettek neki a csapatok, hogy egy góllal közelebb tudott zárkózni a Ferencváros. Saldanha tette be a labdát Vargának a tizenhatoson belülre, aki sarokkal tálalt Kady Borges elé, ő pedig közelről elpasszolta a labdát Kovácsik mellett, 2-1! Erre viszont igen gyorsan volt válasza a Paksnak! A 69. percben egy beadást Osváth gyűjtött be a hosszú oldalon, majd a középre tett labdáját középen a percekkel korábban csereként beálló Tóth Barna fejelt a kapuba, Dibusz ujjheggyel csak a kapufára tudta tolni a labdát, onnan pedig a hálóban kötött ki a játékszer, 3-1! A harmadik paksi gól lényegében el is döntötte a három pont sorsát, a Ferencváros ugyan még ment előre, de a játékrész elején tapasztalható átütőerő már nem volt meg Jansen csapatában, amely így elszenvedte idénybeli első vereségét.

Paks – Ferencváros 3-1 (2-0)
Paksi FC Stadion Vezette: Berke Balázs
Osváth (2.), Böde (35.), Tóth B. (69.) ill. (Kady Borges 63.)
Sárga lapok: Windecker (54.), Osváth (78.) ill. Szalai (61.), Varga (72.)
Kiállítás:ill.-

Paks: Kovácsik – Silye (Vas 87.), Lenzsér, Kinyik, Ötvös, Osváth – Vécsei, Papp, Windecker, Mezei (Varga R. 66.) – Böde (Tóth B. 66.) Vezetőedző: Bognár György

Ferencváros: Dibusz – Gartenmann (Makreckis 46.), Szalai (Civic 70.), Cissé, Ramírez (Traoré 79.) – Maiga (Rommens 46.), Abu Fani – Zachariassen (Saldanha 46.), Kady Borges, Kehinde – Varga B. Vezetőedző: Pascal Jansen