Serie A: a hajrában bukott fontos pontokat hazai pályán a Juventus! – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Thiago Motta által irányított Juventus a Davide Nicola vezette Cagliarit látta vendégül…

(Photo by Jonathan Moscrop/Getty Images)

A 12. percben Koopmeiners végzett el szögletet, melyből egyből a kapu elé ívelt, a labdába Luperto ért bele kézzel, az esetet visszanézte Marinelli játékvezető, a videó alapján pedig büntetőt ítélt. A tizenegyespont mögé Dusan Vlahovic állt oda, bár Scuffet eltalálta az irányt, de a szerb csatár jól helyezett, így esélye sem volt védeni, tehát a Juventus megszerezte a vezetést (1-0). A 20. percben Conceicao eresztett meg egy lövést jó 16 méterről, a labda éppen középre tartott, így Scuffet hárítani tudott. Az első félidőben nem történt több esemény, a Juve tehát előnyből várhatta a folytatást.

A második játékrész folyamán a hajrában kezdtek el felpörögni az események, a 78. percben Douglas Luiz távoli lövését hárította Scuffet, majd a kipattanót Vlahovic néhány méterről, ordító helyzetben a léc mellé gurította. A 85. percben Douglas Luiz vágta fel Piccolit a tizenhatoson belül, ezt az esetet szintén visszanézte Marinelli, melyre büntetőt ítélt. A tizenegyest Razvan Marin értékesítette nagyon magabiztosan, ezzel egyenlített a Cagliari (1-1). A 89. percben Conceicao esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető műesés miatt felmutatta számára a második sárga lapot, így idő előtt mehetett az öltözőbe. A 90+5. percben a vendégek oldaláról Obert találta el a jobb oldali kapufát, majd a 90+8. percben a Juventus részéről Fagioli szögletből a keresztlécet találta telibe.

Juventus – Cagliari 1-1 (1-0)
Allianz Stadion (Torino); Vezette: Livio Marinelli
Gólszerzők: Vlahovic (15. – büntető) ill. Marin (88. – büntető)
Sárga lap: Thuram (33.), Savona (56.), Conceicao (75., 89.), Cambiaso (84.) ill. Mina (88.), Deiola (90+6.)
Kiállítva: Conceicao (89.) ill.

Juventus: Di Gregorio – Savona (Danilo 70.), Kalulu, Gatti, Cambiaso – Locatelli (McKennie 62.), Thuram (Douglas Luiz 62.) – Conceicao, Koopmeiners (Fagioli 46.), Mbangula (Yildiz 77.) – Vlahovic. Vezetőedző: Thiago Motta

Cagliari: Scuffet – Zappa, Mina, Luperto, Obert – Adopo (Deiola 77.), Makoumbou (Marin 65.) – Zortea (Mutandwa 76.), Viola (Gaetano 57.), Augello (Luvumbo 57.) – Piccoli. Vezetőedző: Davide Nicola