NL: Deniz Undav duplájával idegenben győzte le Németország a bosnyákokat – videóval

A Nemzetek Ligája A-divíziójának 3. fordulójában Bosznia-Hercegovina látta vendégül Németországot.

(Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Az első komolyabb lehetőség a bosnyákok előtt adódott, a 4. percben Ivan Basic lőhetett ígéretes helyről, de nem talált kaput. A németek viszont ezt követően felpörögtek és több helyzetet is kitudtak alakítani. A 30. percben sikerült a helyzetekből értékesíteni egyet, Andrich indított a lendületből a védelem mögé bemozduló Wirtzet, aki ahelyett, hogy a kapura tette volna a labdát visszatette lövőre az érkező Undavnak, aki nem hibázta el a ziccerét, a jobb alsóba lőtt, 0-1! A 36. percben megduplázta előnyét Németország, Mittelstadt kapott baloldalon egy labdát, majd megverte védőjét és középre tette a játékszert, amire Undav érkezett és 5 méterről a kapuba belsőzött, 0-2! A szünet előtt még Wirtz előtt adódott egy gólszerzési lehetőség, de nem találta el a kaput a Bayer Leverkusen játékosa.

A második játékrészben is megvoltak a helyzetei a vendégeknek, de az 55. percben Undav lövését a védők tudták blokkolni, míg a 60. percben Wirtz próbálkozásának is a bosnyák bekkek állták az útját. Ahogy pedig az ilyenkor lenni szokott, a németek nem zárták le a meccset és a bosnyákok szépíteni tudtak a 71. percben, Tahirovic szöglete a hosszú sarok irányába repült, amire Dzeko emelkedett a legjobban és bólintott a bal alsóba, 1-2! A hátralévő bő 20 percben mindkét válogatottnak akadtak lehetőségei, de újabb gól már nem esett, így a mérkőzést Németország nyerte.

Bosznia-Hercegovina – Németország 1-2 (0-2)
Helyszín: Bilino Polje (Zenica), Vezette: F. Letexier (francia)
Gólszerzők: Dzeko (71.) ill. Undav (30., 36.)
Sárga lap: Gigovic (8.), Dzeko (66.), Tahirovic (74.), Barisic (82.) ill.
Kiállítás: ill.

Bosznia-Hercegovina: Vasilj – Gazibegovic, Kolasinac (Tabakovic 90+1.), Katic, Barisic – Gigovic (Saric 65.) – Huseinbasic (Hajradinovic 65.), Burnic (Bajraktarevic 84.), Basic (Tahirovic 46.), Demirovic – Dzeko. Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez

Németország: Nübel – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstadt (Gosens 66.) – Andrich (Stiller 66.), Gross (Anton 90+1.) – Wirtz, Gnabry (Fuhrich 82.), Undav (Burkardt 66.) – Kleindienst. Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann