NB I: Duarte 90. percben lőtt góljával az Újpest legyűrte a Nyíregyházát! – videóval

A labdarúgó NB I 10. fordulójának szombati játéknapját az Újpest és a Nyíregyháza összecsapása zárta.

Nagy iramot hozott az első félidő első fele, de ez helyzetekben nem igazán mutatkozott meg. A játék jóval inkább a hazai pályán játszó Újpest térfelén zajlott, a Nyíregyháza ugyanis nagyon bátran kezdte a mérkőzést, amivel nem is tudtak igazán mit kezdeni a lila-fehérek. A játékrész második felében aztán egyre jobban átvette a kezdeményezést az Újpest, és az utolsó percekben több ígéretes helyzet is kialakult. A 36. percben Gergényi passzával tudott kilépni Brodic, de a lövését bravúrral védte Tóth. A 44. minutumban Kovácsréti lőtt kapura 11 méterről, Lacoux azonban az ötösnél fejjel blokkolta a veszélyes kísérletet. A rendes játékidő utolsó pillanataiban még Brodic járt közel a gólszerzéshez, miután egy jó cselt követően 16 méterről a bal alsót vette célba, a tekerése azonban kevéssel elkerülte a kaput.

A második játékrész első nagy lehetősége a vendégek előtt adódott az 58. percben, amikor egy beadást Piscitelli elmért, Ramos viszont 5 méterről a kapufára fejelte a labdát. Pár perccel később Kovácsréti hozta magát ígéretes helyzetbe egy szép csel után, 15 méterről azonban jócskán a kapu fölé lőtt. A 68. percben az első újpesti lehetőséget is fel lehetett jegyezni, miután Tamás bal oldali beadását ötről a jobb alsó mellé fejelte Mucsányi. A 85. percben Kovácsréti veszélyeztetett, 20 méterről leadott lövését elsőre nem is tudta fogni Piscitelli, de a kipattanót már begyűjtötte a hazaiak kapusa. Az utolsó perceket nagyon megnyomta az Újpest, és ennek a rendes játékidő utolsó pillanataiban meg is lett az eredménye! Brodic kapott kiváló labdát a tizenhatoson belül, a ballal leadott lövése azonban a jobb kapufát találta telibe, de a kipattanót Duarte érte el elsőként, és a kapuba passzolt, 1-0! A ráadásban a Nyíregyháza már nem tudott egalizálni, így az Újpest otthon tartotta a három pontot!

Újpest – Nyíregyháza 1-0 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion Vezette: Rúsz Márton
Gólszerző: Duarte (90.) ill.-
Sárga lapok: Duarte (9.), Ljujic (90+4.) ill. Toma (45.), Keita (71.), Gengeliczki (84.), Nagy D. (86.)
Kiállítás:ill.-

Újpest: Piscitelli – Fiola, Duarte, Nunes – Gergényi (Tamás 61.), Geiger (Horváth 46.), Lacoux (Onovo 61.), Bese – Ljujic – Dénes (Mucsányi 61.), Brodic Vezetőedző: Bartosz Grzelak

Nyíregyháza: Tóth – Navrátil (Pinte 66.), Gengeliczki, Alaxai, Keresztes – Kovácsréti, Keita, Toma (Eppel 75.), Nagy B. – Ramos (Beke 75.), Nagy D. Vezetőedző: Tímár Krisztián