Serie A: emberhátrányban nyert hazai környezetben az AC Milan! – videóval

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójában a Paulo Fonseca vezette AC Milan a Kosta Runjaic által irányított Udineset látta vendégül…

(Photo by Francesco Scaccianoce/Getty Images)

A mérkőzés első lehetősége Okafor előtt adódott az AC Milan részéről, a 8. percben a tizenhatoson belülről eresztett meg egy nem túl erős lövést, Okoye könnyedén védett. A 13. percben Fonseca legénysége már megszerezte a vezetést, egy remek támadás során Okafor játszotta meg Pulisicet, majd két érintés után Chukwuezéhez passzolt, aki a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A 18. percben Okafor ívelt középre, melyet követően Morata fejelte a labdát éppen Okoye kezei közé. A 29. percben emberhátrányba került az AC Milan, Reijnders buktatta a gólhelyzetben kilépő Lovricsot, Chiffi játékvezető pedig rögtön piros lapot adott a holland középpályásnak. Az első félidő végéhez közeledve ugyan Ehizibue bevette Maignan hálóját, ám a gólját les miatt érvénytelenítették. A hazai együttes tehát egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A második játékrészben az emberelőnyben játszó Udinese távoli lövésekkel és beadásokkal próbálta feltörni az AC Milan védelmét. A nyomás ellenére a 74. percben közel állt ahhoz a Rossoneri, hogy eldöntse a három pont sorsát, Pulisic lövését azonban Okoye bravúrral hárította. A 90+5. percben ugyan sikerült feltörnie a vendég csapatnak a hazaiak stabil védekezését, ekkor Kabasele volt eredményes az Udinese részéről, de utólag az ő gólját is elvették. A meccs nagy részében emberhátrányban futballozó AC Milan végül otthon tartott a három pontot.

AC Milan – Udinese 1-0 (1-0)
San Siro (Milánó); Vezette: Daniele Chiffi
Gólszerzők: Chukwueze (13) ill.