NB I: a Fehérvár egyéni hibáit kihasználva nyert odahaza a Ferencváros! – videóval

A labdarúgó NB I 10. fordulóját a Ferencváros és a Fehérvár FC rangadója zárta.

Nem hozott sok lehetőséget a mérkőzés első negyedórája, egyetlen Kovács Mátyás lövést lehetett feljegyezni, amit Dibusz magabiztosan hárítani tudott. A félidő közepéig kellett várni az első Ferencváros lehetőségre, a 22. percben ekkor Traoré egy csel után lőtt a tizenhatoson belülről, amit Dala védett. Egy perccel később viszont már gólt ünnepelhetett a hazai gárda! Borges próbálta meg kiugratni Saldanhát, és a támadóhoz végül el is jutott a labda Serafimov nagy hibája után, a brazil csatár pedig ezt követően 14 méterről mattolta Dalát, 1-0! A 32. minutumban egy jó szabadrúgás variáció végén Rommens lőhetett 12 méterről, az ígéretes helyzetet azonban jócskán a kapu fölé vágta a középpályás. A 41. percben 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a Fehérvár, Csongvai lövése ugyan utat talált a lábak között, de Dibusznak nem okozott gondot a hárítás.

A második játékrész elején közel járt előnye megduplázásához a Ferencváros egy újabb védelmi hiba után, Traoré lövését azonban spárgázva védte Dala, a kipattanót Saldanha gyűjtötte be, de az ő emelését is a kapu fölé tudta ütni a vendégek kapusa. Az 54. percben aztán büntetőhöz jutott a hazai gárda, miután Kehinde lövése Serafimov kezére pattant. A labda mögé Kady Borges állt, ő pedig magabiztosan értékesítette a tizenegyest, 2-0! Hiába került azonban kényelmes előnybe a hazai csapat, az utolsó bő 30 percre emberhátrányba kerültek, Kehinde ugyanis eltalálta Simut fejét a lábával, így a játékvezető azonnal felmutatta neki a piros lapot. A 68. minutumban majdnem közelebb tudott zárkózni a Fehérvár, miután Holender éles szögből leadott lövése az egyik védőn megpattanva a bal kapufát találta el, onnan viszont kifelé pattant a labda. A 72. percben ismét a kapufa mentette meg a Ferencvárost, Bedi életerős fejese ugyanis a jobb kapufát találta telibe, a kipattanót pedig Gradisar hiába lőtte a hálóba, ő lesen tartózkodott a fejes pillanatában. A véghajrában is ment előre az emberelőnyben futballozó Fehérvár, de nem tudták feltörni a Fradi védekezését, így ezen a mérkőzésen csak a tisztes helytállás jutott Pető Tamás csapatának.

Ferencváros – Fehérvár FC 2-0 (1-0)
Groupama Aréna Vezette: Antal Péter