Serie A: Lautaro Martínez góljával győzte le idegenben az AS Romát az Inter – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának rangadóját vasárnap késő este az AS Roma és az Inter játszotta.

(Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

Az első játékrészben két komolyabb Inter lehetőség alakult ki, mindkettő az első negyedórában. A 6. percben Marcus Thuram lőhetett ígéretes helyről, azonban Svilar védeni tudta a francia csatár próbálkozását. A 13. percben Mkhitaryan eresztett meg egy lövést, és pechje volt a támadó szellemű középpályásnak, ugyanis csak a felső lécet találta el. A vendégeket az első félórában két kényszerű cserét is végre kellett hajtaniuk, Calhanoglu és Acerbi és sérülés miatt hagyta el a pályát.

A második félidő első negyedórájának a végén megszerezte a vezetést az Inter, Zalewski ügyetlenkedett el egy labdát, majd Zeki Celik sem tudott felszabadítani, így Lautaro Martínez letudott csapni a labdára és 13 méterről erőből a léc alá vágta a labdát, 0-1! A hátralévő bő félórában pedig már csak egyetlen komoly lehetőség alakult ki, a ráadás 4. percében Matías Soulé lőhetett ígéretes helyről, azonban Sommer bravúrral védeni tudott. Az Inter a győzelmével tapad a listavezető Napolira, míg az AS Roma jelenleg csak a 10. helyet foglalja el a tabellán.

AS Roma – Inter 0-1 (0-0)
Helyszín: Stadio Olimpico (Róma), Vezette: D. Massa
Gólszerzők:ill. L. Martínez (60.)
Sárga lap: Cristante (49.), Pisilli (62.) ill. S. Ingazghi (35. – pályán kívül), Barella (48.), Darmian (68.)
Kiállítás:ill.

AS Roma: Svilar – Mancini, Ndicka, Angelino (Hermoso 79.) – Celik, Koné (Pisilli 53.), Cristante (Le Fee 79.), Zalewski (Baldanzi 73.)- Lorenzo Pellegrini, Dybala (Soulé 79.) – Dovbyk. Vezetőedző: Ivan Juric

Inter: Sommer – Pavard, Acerbi (De Vrij 27.), Bastoni (Bisseck 72.) – Darmian (Dumfries 72.), Barella, Calhanoglu (Frattesi 12.), Mkhitaryan, Dimarco – M. Thuram, L. Martínez (J. Correa 72.). Vezetőedző: Simone Inzaghi