Futsal BL: második meccsén is kikapott a Haladás

A magyar bajnok ezekben a napokban vesz részt a futsal Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulós mérkőzésein…

(Photo by Kristian Skeie – UEFA/UEFA via Getty Images)

A Kazahsztánban zajló négyes tornán a magyar bajnok Haladás VSE a második mérkőzését is elvesztette, miután a szerdai játéknapon 2-0 arányban alulmaradt a portugál Sporting CP csapatával szemben.

A Haladás a 12. percig tartotta magát, akkor Alex Merlim talált be egy szabadrúgáskombinációt követően. A kapott gól nem törte össze a magyar csapatot, sőt helyzeteket is kidolgozott, a gól azonban nem jött össze. A második játékrészben is a kétszeres BL-győztes Sporting akarata érvényesült, a 36. percben Pauleta állította be a 2–0-s végeredményt. Bizakodásra adhat okot, hogy szűk egy évvel ezelőtt a lisszaboni együttes még 7-2-re győzte le a vasiak, most lényegesen szorosabb eredmény született.

A forduló másik mérkőzésén a Kajrat Almati 5-1-re verte a szintén kazah Semey gárdáját, amely ellen a Haladás pénteken az utolsó meccsét fogja vívni a továbbjutást érő harmadik helyért.

Haladás VSE – Sporting CP 0-2