Ligue 1: sima győzelmet aratott a Marseille elleni derbin a PSG – videóval

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának zárómérkőzése a szezon egyik nagy rangadója volt, a Marseille látta vendégül a Paris Saint-Germaint.

(Photo by Xavier Laine/Getty Images)

A PSG már a 7. percben megszerezte a vezetést, Nuno Mendes szaladt el a baloldalon, majd középre tette a labdát, amibe beleütött Rulli, azonban pont Joao Neves elé pattant a játékszer, a portugál középpályás pedig 6 méterről a kapuba lőtt, 0-1! A 20. percben pedig még nagyobb bajba került a Marseille, ugyanis Amine Harit a kiállítás sorsára jutott egy csúnya belépőt követően. A 29. percben pedig megszerezte a második találatát is a vendég együttes, egy ártalmatlan beadásba Balerdi beletette a lábát, a labdára kimozduló Rulli mellett pedig így a kapuba csorgott a labda, avagy az argentin védő öngólt vétett, 0-2! Még az első félidőben meglőtte a harmadikat a PSG, Dembélé tette középre a labdát Barcolának, akinek csak annyi dolga volt, hogy 6 méterről a félig üresen tátongó kapuba lőjön, 0-3! A második játékrészben egy terve volt a Marseille-nek, ami össze is jött, hogy ne legyen még nagyobb arányú a vereség. A PSG a győzelmével meglépett 3 pontra a fordulóban vereséget szenvedő AS Monaco előtt, és 6 pontra a Marseille előtt.

Marseille – PSG 0-3 (0-3)
Helyszín: Stade Vélodrome (Marseille), Vezette: F. Letexier
Gólszerzők:ill. Neves (7.), Balerdi (29. – öngól), Barcola (40.)
Sárga lap: Höjbjerg (18.) ill.
Kiállítás: Harit (20.) ill.

Marseille: Rulli – Murillo, Kondogbia, Balerdi, Brassier – Höjbjerg, Rabiot – Greenwood (Rowe 46.), Harit, Luis Henrique (Lirola 85.) – Wahi (Koné 46.). Vezetőedző: Roberto De Zerbi

PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes (Beraldo 50.) – Vitinha, Zaire-Emery (F. Ruiz 67.), Neves (Asensio 78.) – Dembélé, Lee (Mayulu 78.), Barcola (Doué 67.). Vezetőedző: Luis Enrique